Категорії
Блог

Як створити ОСББ?

Процес будівництва вашої новобудови підходить до завершення і здача квартир вже має бути от-от. Прийшов час вирішити хто буде обслуговувати ваш будинок надалі. Створити чи наймати ОСББ? Власники квартир у новобудовах мають 2 варіанти:

  • Наймання житлово-експлуатаційної організації від забудовника – досвідчені працівники допомагають мешканцям на початках і надалі беруть на себе всі комунальні зобов’язання.
  • Створення власного ОСББ

Кожен варіант має свої переваги і недоліки. Мешканці можуть самі обрати найоптимальніши варіант. У цій статті ми розглянемо процес створення власного ОСББ.

Коли починати створювати ОСББ?

Потрібно дочекатися здачі будинку в експлуатацію.

Згідно з ч. 1 ст. 6 Закону про ОСББ, установчі збори об’єднання в новозбудованих багатоквартирних будинках можуть бути проведені після державної реєстрації права власності на більш ніж половину квартир і нежитлових приміщень у такому будинку.

Таким чином, лише після того, як інвестори отримають свідоцтва про право власності на більш ніж 50% квартир і нежитлових приміщень, можна ініціювати процес створення ОСББ.

З чого почати, щоб створити ОСББ?

Перед тим як звертатися з пропозицією до інших співвласників житлового будинку з питанням створення ОСББ, необхідно звернутися до будівельної компанії, яка продає квартири на предмет наявності у них належних документів (план земельної ділянки, технічний паспорт житлового будинку, інвентарна справа, акт прийняття в експлуатацію, плани зовнішніх мереж тощо) та з’ясувати, хто є балансоутримувачем житлового будинку.

Хто буде далі утримувати на балансі житловий будинок?

 випадки коли новозбудований житловий будинок не має реального балансоутримувача.

Ст. 11 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначає, що у разі, якщо у новозбудованому будинку власники квартир, приміщень протягом двох місяців після підписання акта державної приймальної комісії не змогли створити ОСББ і не прийняли на баланс основні фонди, сільська, селищна, міська рада може своїм рішенням призначити балансоутримувача. Органи місцевого самоврядування призначають балансоутримувачем запропоновану забудовником компанію, але не зобов’язують її приймати будинок на баланс.

Отже, в новобудови може бути призначений балансоутримувач, але не бути реального.

Далі необхідно ознайомитися з фінансовим становищем утримання будинку та його технічним станом. Потрібно спрогнозувати витрати на забезпечення будинку житлово-комунальними послугами та відшкодування їх вартості власниками квартир. Краще за все для з’ясування реального фінансового та технічного стану все ж запрошувати спеціалістів.

Після зваження всіх за і проти, дослідження всіх аспектів, приступаємо до створення ОСББ.

Кроки для того, щоб створити ОСББ в новобудові:

  • Крок 1. Створити ініціативну групу не менше як з трьох власників квартир чи нежитлових приміщень Вашого будинку.
  • Крок 2. Сповістити всіх власників про проведення установчих зборів не пізніше ніж за 14 днів
  • Крок 3. Вести реєстр співвласників, у якому залишать підписи поінформовані про захід співвласники будинку.
  • Крок 4. Провести установчі збори. Установчі збори – офіційний захід, на якому співвласники голосують за чи проти створення ОСББ. Для ведення зборів Вам необхідно обрати голову та секретаря зборів
  • Крок 5. Провести державну реєстрацію ОСББ. Державна реєстрація ОСББ здійснюється згідно З законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» і проводиться в ЦНАПах міста. Далі потрібно буде виготовити печатку (кутовий штамп), внести ОСББ до Реєстру неприбуткових організацій Державною фіскальною службою та відкрити рахунок в банку.
  • Крок 6. Повідомити міську/селищну/сільську раду про створення ОСББ. В міську/селищну/сільську раду потрібно буде надати копію Статуту ОСББ, інформацію про будинок щодо технічних характеристик та юридичного статусу прибудинкової території та представити Виписку з Єдиного державного реєстру про реєстрацію ОСББ.

Стежте за нашими проєктами та їх будівництвом на каналах youtube та Instagram від найкращого забудовника міста Полтава.

Переглянути повний каталог приміщень доступний на сторінках Каталогу приміщень. При купівлі квартиру варто звернути увагу ряд факторів та чинників, а якщо це квартира у Полтаві. Дізнатись про акції та наші новинки можна на сторінці. Отримати вичерпну інформацію, що описує не лише документи на квартиру на сторінках пресцентру чи блогу: