Категорії
Блог

Строки будівництва новобудов

Інвестор перед пошуком житла обов’язково повинен знати скільки триває будівництво новобудов. У 95% випадків девелопери затримують строки здачі нерухомості та відходять від своїх же озвучених дат. Для покупця така ситуація автоматично означає втрату грошей.

Якщо здачу будинку затримують на рік і більше, сума витрат перевалює за сотню тисяч гривень. Покупцеві доводиться ще 12 місяців орендувати житло або жити з родичами. А якщо людина купує квартиру для подальшої здачі, тоді в період простою вона не заробляє. Мало кому хочеться втрачати власні гроші, тому потрібно детально розібратися в строках будівництва. Розглянемо ситуацію більш докладно.

Загальні обсяги будівництва

Із самого початку потрібно тверезо оцінити проєкт. Масштабне будівництво декількох будинків на 9-13 поверхів не може закінчитися через рік. Така інфраструктура як дитячі садки, школи та магазини теж не з’являється через 1-2 року після старту робіт на майданчику. А от малоповерхове будівництво клубних будинків до 4 поверхів цілком може укластися у 12 місяців.

Комплекс новобудов, зазвичай, здається дотримуючись черги. Поки один будинок вводять в експлуатацію, у другого вже можуть з’явитися стіни. У реальності забудовник може помилитися в строках на 30-50% залежно від економічного, а також політичного стану в країні. Ще вплинути на строки будівництва можуть проблемні об’єкти девелопера. Перед підписанням договору слід подивитися минулі проєкти забудовника, а далі підрахувати середній строк затримки перед введенням в експлуатацію. Так можна хоча б приблизно оцінити на скільки будівництво може затриматися.

Технології будівництва та матеріали

Найшвидший спосіб закінчити висотку – це використовувати монолітно-каркасну технологію будівництва, а також готові панелі. Зведення основних конструкцій із цегли займає куди більше часу. На швидкість впливає кількість секцій і під’їздів у будинку, облаштування майданчиків і квадратура майбутніх квартир. Складні схеми розташування нерухомості теж можуть стати причиною затримок. Монтаж ліфтів і підведення комунікацій займає до 6 місяців і більше.

У середньому на панельне будівництво будинку на 12 поверхів потрібно приблизно 7 місяців. Монолітний будинок будуть будувати 9 місяців, а цегельний приблизно на 10% часу більше. Чим більше поверхів у новобудові, тим довше доведеться чекати, поки будинок введуть в експлуатацію. Різниця в строках між панельною та монолітно-каркасною технологією на деяких проєктах може досягати 60%.

Вибір майданчика та інші чинники, будівництво новобудов

Новобудова вдалині від спальних районів – проблема для будівельної компанії. Буде потрібен час на підготовку комунікацій, монтаж труб, прокладання нових асфальтованих доріг, установку помпового встаткування, облаштування котелень та ін. Усе це впливає на швидкість будівництва.

Погодні умови теж відіграють важливу роль у процесі зведення будинку. Погана погода у вигляді дощу або сильних морозів може вплинути на строки та відкоригувати їх.

Девелопери передбачили абсолютно різний розвиток подій на майданчику, тому зайвий раз страхуються. Є технічні перерви, щоб якість готового будинку не страждала.

Можна отримати в компанії проєктну документацію, де буде вказуватися приблизний строк коли закінчиться будівництво новобудов. Але варто пам’ятати, що будь-які зміни в законодавстві та містобудівних нормах можуть повністю змінити ситуацію. Деякі великі забудовники не в змозі швидко реагувати на нові редакції ДБН, тому затримки можуть досягнути 6 місяців та більше.

Стежте за нашими проєктами та їх будівництвом на каналах youtube та Instagram від найкращого забудовника міста Полтава.

Переглянути повний каталог приміщень доступний на сторінках Каталогу приміщень. При купівлі квартиру варто звернути увагу ряд факторів та чинників, а якщо це квартира у Полтаві. Дізнатись про акції та наші новинки можна на сторінці. Отримати вичерпну інформацію, що описує не лише документи на квартиру на сторінках пресцентру чи блогу: