Категорії
Блог

Перелік документів на купівлю квартири в новобудові

Оформлення документів при купівлі квартири в новобудові – відповідальний та складний процес, якому слід приділити належну увагу, щоб не втратити кошти. Цей етап пов’язаний з багатьма ризиками та питаннями, проте з ними легко впоратися, якщо ознайомитися з основними правилами та слідувати рекомендаціям фахівців. Ми допоможемо розібратися, які документи на квартиру необхідно підготувати та отримати від забудовника для придбання житла на первинному ринку, який пакет документації необхідний для оподаткування та інші важливі нюанси.

Загальні документи на квартиру

Якщо ви плануєте придбати нерухомість відразу, не оформляючи розтермінування або іпотеку, зібрати документи буде простіше та швидше. В даному випадку процес оформлення нічим не відрізняється від того, коли мова йде про покупку апартаментів у попереднього власника. Щоб угода купівлі відбулася максимально швидко та правильно, вам потрібно зібрати наступні документи:

  • Паспорти, свідоцтва про народження (оригінали) всіх майбутніх власників. Якщо у вас документи старого зразка, не забудьте про наявність вклеєних фото.
  • Оригінали ІПН всіх майбутніх власників;
  • Якщо покупець одружений / заміжня, але з яких-небудь причин другий представник не має можливості бути присутнім при підписанні угоди, необхідно надати його дозвіл, завірений нотаріусом.

Перерахованого вище пакету документів цілком вистачить для придбання квартири в новому ЖК. Але не забувайте, що це актуально, якщо ви купуєте апартаменти за власні фінанси, надаючи повну суму для оплати нерухомості.

Купівля житла від забудовника проходить в два етапи:

1. Інвестування коштів в забудову ЖК до здачі будівлі в експлуатацію. Тут вам потрібно буде підписати інвестиційний договір, умови якого індивідуальні у кожної компанії. Деякі з них не вимагають згоди другого з подружжя, однак для оформлення права власності на квартиру в новобудові ця згода все одно знадобиться.

2. Оформлення права власності на квартиру в новобудові в Україні.

Пакет документації для отримання техпаспорту

Перш ніж почнеться процедура реєстрації прав власності, слід подбати про отримання технічного паспорту. Без нього реалізація попередньої процедури буде неможлива. Видати такий документ зможе тільки інженер з наявністю сертифікату, тому до моменту оформлення пакету документації, упевніться, що компанія володіє відповідним правом, що дозволяє видавати подібні документи.

Щоб отримати технічний паспорт на житло, треба зібрати такий пакет:

  • Паспорт та ІПН покупця. Це повинні бути оригінали документів.
  • Інвестиційний договір (а також доповнення до нього), укладений із забудовником.
  • Акт прийому-передачі квартири в ЖК.

Оформлення документів на квартиру в новобудові

Щоб провести реєстрацію права власності, потрібно звернутися до кваліфікованого фахівця – юриста або нотаріуса. Документи при купівлі квартири в новобудові знадобляться наступні:

  1. Паспорт та ІПН особи, що реєструє на себе право власності;
  2. Договір інвестування та доповнення до нього, отримані під час підписання з забудовником;
  3. Акт прийому-передачі нерухомості;
  4. Техпаспорт на житло;
  5. Документація, що надається компанією, в якій є підтвердження введення будівлі в експлуатацію з наданням відповідної адреси.

Слідом за подачею перерахованих вище документів вони деякий час проходять перевірку, а коли буде проведена безпосередня реєстрація права на володіння нерухомістю, ви отримаєте відповідну виписку.

Основний договір

Коли всі папери зібрані, вам належить завізувати договір купівлі-продажу в присутності нотаріуса, щоб згодом отримати право на квартиру. Завчасно, перед підписанням основного договору, варто упевнитися в правильності прописаних в ньому відомостей. Почніть перевірку власних паспортних даних та всіх наступних пунктів. Це важливий крок, що дозволяє проконтролювати коректність угоди.

Перевірте, чи не залишилося в бланку підписаного договору порожнього місця, де є можливість доповнити інформацію без вашого відома. Якщо будь-які формулювання або двозначні визначення вам малозрозумілі, просіть відкоригувати та переписати їх. Для вас краще, коли текст написаний лаконічно та зрозуміло. Як показує практика, самостійно розібратися з усіма нюансами без певного досвіду та навичок не вдасться, тому рекомендуємо найняти фахівця в галузі права, який роз’яснить формулювання та незрозумілі моменти.

Які документи на квартиру вимагати у забудовника

Перш ніж підписувати попередній договір купівлі-продажу квартири в новобудові з забудовником. Уточніть, скільки років компанія працює на ринку нерухомості та ознайомтеся зі зданими об’єктами.

Якщо ви не знаєте, які документи перевіряти при покупці квартири в новобудові, тоді наведемо їх приблизний перелік:

  • Установча і проєктна документація;
  • Ліцензія компанії;
  • Свідоцтво на право будівництва;
  • Документи на земельну ділянку;

Оподаткування при купівлі житла

Придбання житла в новобудові в Україні завжди супроводжується безліччю витрат. Крім суми, відведеної на житло, вам доведеться приготувати засоби для оплати послуг юриста, нотаріуса, податкових зборів. Однак далеко не всім відомо, що деякі податки є можливість повернути.

Спочатку ви повинні сплатити обов’язковий платіж до Пенсійного фонду. Звільняються від сплати цього податку особи, які купують житло вперше.

Однак на практиці, жоден нотаріус не візьметься засвідчувати договір купівлі-продажу без квитанції про сплату збору до фонду Пенсійного страхування, аргументуючи це тим, що в Україні немає можливості проконтролювати, яку саме за рахунком нерухомість ви купуєте.

Щоб повернути прибутковий податок, необхідно відповідати наступним критеріям:

  • Громадянство України;
  • Пред’явити ІПН або відмітку про відмову в отриманні такого;
  • Мати офіційний дохід;
  • Надати декларацію про доходи;

Як уникнути ризиків при оформленні квартири в розстрочку

У випадку, коли власних коштів на покупку житла не вистачає, ви можете оформити поетапну оплату у забудовника та виплачувати вартість квартири в кілька платежів щомісяця. Тут передбачається, що ви оплачуєте нерухомість до моменту, поки об’єкт буде зданий в експлуатацію. Найчастіше кредитування надається терміном від 1 до 3 років.

Особливості покупки в іпотеку

Іпотечне кредитування в банку – варіант для тих, хто не в змозі купити квартиру, заплативши повну суму своїх коштів. Багато хто помилково вважає, що іпотека – це якась ”боргова яма”, з якої складно знайти вихід. Але існують й ті, хто не бачить іншого способу придбати власне житло. Якщо ви зважилися придбати квартиру в іпотеку, попередньо зберіть наступний список документів:

  • Паспорт нового або діючого зразка (з усіма актуальними фото по досягненню 25 та 45 років);
  • ІПН платника податків;
  • Свідоцтво про шлюб, розлучення або смерть другого з подружжя;
  • Якщо ви перебуваєте в офіційному шлюбі, подбайте про дозвіл чоловіка або дружини на оформлення іпотеки;
  • Документ, що підтверджує офіційний дохід;
  • Трудовий договір.;

Увага! Вищеперелічений пакет документів на квартиру є загальноприйнятим, проте в різних банківських установах він може варіюватися.

Стежте за нашими проєктами та їх будівництвом на каналах youtube та Instagram.

Переглянути повний каталог приміщень доступний на сторінках Каталогу приміщень. Дізнатись інформацію, що описує не лише документи на квартиру на сторінках пресцентру чи блогу: