Категорії
Блог

КУПІВЛЯ КВАРТИРИ НА ВТОРИННОМУ РИНКУ. НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ.

Одного разу до мене звернувся клієнт, який купив квартиру на вторинному ринку. Через місяць після купівлі до нього з позовом звернулася невідома йому особа з вимогою повернення цієї квартири. Як з’ясувалося пізніше, існував судовий спір за участю цієї особи та попереднього власника. У судовій справі був накладений арешт на квартиру, проте коли клієнт купував квартиру арешт дивним чином був знятий. Ми встановили, що продавець вступив в змову з державним реєстратором, для того, щоб продати квартиру. Але було вже пізно. І зараз покупець квартири  вже кілька років змушений боротися за придбану нерухомість у суді. Отже, купівля квартири на вторинному ринку має свої ризики.

Коли ви купуєте квартиру на вторинному ринку треба бути дуже уважним. Вторинна нерухомість має свою історію в якій бувають темні сторінки. Це арешти, судові спори, незаконні перепланування та прописані родичі. Які ж ризики можуть бути при купівлі квартири та як купити нерухомість безпечно?

Купівля квартири на вторинному ринку – головні моменти

Для початку перевірте правовстановлюючий документ на нерухомість. Це може бути договір купівлі-продажу, договір дарування чи свідоцтво про право на спадщину. Правовстановлюючими документами також може бути рішення суду, або свідоцтво про придбання нерухомого майна з прилюдних торгів. В такому випадку існують ризики що рішення суду буде скасовано попереднім власником і новопридбану квартиру у вас заберуть. Також варто перевірити чи не був власник нерухомості учасником судових процесів, які стосувалися квартири. Знайти судові справи за даними особи можна на сайті Судової влади.

Перед купівлею квартири рекомендуємо отримати довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. З довідки можна дізнатися власника квартири та чи не перебуває квартира в арешті, або іпотеці. На жаль в такій довідці не буде інформації про попередніх власників та проблеми з нерухомістю, які були раніше. Повний доступ до реєстру є в нотаріуса. Тому краще укладати договір у знайомого нотаріуса, який зможе перевірити історію квартири.

Якщо ж виявиться що арешт з квартири був знятий за кілька днів до угоди то не потрібно поспішати підписувати договір. Скажімо якщо арешт знятий на підставі рішення суду, то таке рішення в майбутньому може бути скасовано, а ваш договір визнаний недійсним.

Інші ймовірні претенденти на власність

Також потрібно перевірити чи не претендують на квартиру інші особи. Наприклад, якщо нерухомість була придбана у шлюбі, то для продажу майна обов’язково потрібно отримувати згоду іншого з подружжя, навіть якщо продавець вже не перебуває у шлюбі. Якщо ж продавець отримав квартиру у спадок, краще перевірити чи не претендують на квартиру інші спадкоємці та чи немає судових процесів за участю продавця.

Ще один важливий момент це прописані у квартирі особи. Якщо купити квартиру з прописаними людьми, то вони зможуть претендувати на користування  квартирою. Тому перед підписанням договору обов’язково перевірте довідку про реєстрацію місця проживання осіб у квартирі. Оскільки потім доведеться виписувати таких осіб в судовому порядку.

Описане вище, це лише частина підводних каменів при купівлі квартири на вторинному ринку. Ризиків є досить багато. А тому щоб не втратити гроші та не залишитися без майна  краще провести повну перевірку нерухомості перед покупкою.

Стежте за нашими проєктами та їх будівництвом на каналах youtube та Instagram від найкращого забудовника міста Полтава та наших партнерів.

Переглянути повний каталог приміщень доступний на сторінках Каталогу приміщень. При купівлі квартиру варто звернути увагу ряд факторів та чинників, а якщо це квартира у Полтаві. Дізнатись про акції та наші новинки можна на сторінці. Отримати вичерпну інформацію, що описує не лише документи на квартиру на сторінках пресцентру чи блогу: