Категорії
Блог

ЯК ОФОРМЛЮЄТЬСЯ ПРИВАТИЗАЦІЯ КВАРТИРИ В УКРАЇНІ

ПРИВАТИЗАЦІЯ КВАРТИРИ В УКРАЇНІ – СТИСЛО З ТЕМИ

Приватизація квартири. Стаття актуальна на 2021 рік

В Україні продовжує діяти Закон «Про приватизацію державного житлового фонду». Тому у тих, хто живе у державній квартирі, все ще є можливість оформити на неї право власності.

У цій статті ми розповімо про процедуру приватизації, необхідні документи, вартість та строки в 2020 році.

ПРАВИЛА ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ

Приватизація житла є процедурою з отримання права власності на квартиру з державного житлового фонду.

Приватизація житла в Україні можлива, якщо це державна квартира та вам видано на неї ордер. Це означає, що ви є її наймачем. Особи, що заселилися разом з наймачем та прописані в квартирі, вважаються членами сім’ї наймача і також беруть участь у процедурі.

Зверніть увагу, що деякі види житла не підлягають отриманню у приватну власність в Україні, а саме:

 • квартири-музеї;
 • кімнати в гуртожитках на території військових поселень, заповідників, ботсадів, дендропарків та інших подібних об’єктів;
 • квартири, які перебувають в аварійному стані, службові, а також ті, що перебувають у Чорнобильській зоні відчуження.

ПРИВАТИЗАЦІЯ КВАРТИРИ: З ЧОГО ПОЧАТИ

Порядок переоформлення житла у власність передбачає збір пакету документів, частина з яких видається ЖЕО. Тому починати необхідно з відвідання ЖЕО або організації, яка її замінює.

Нижче розглянемо, які документи для приватизації квартири вам потрібні та де ви можете їх отримати.

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ:

 1. оформлена в ЖЕО заява на приватизацію квартири/ кімнати (в гуртожитку). За дітей до 18 років рішення приймають батьки (піклувальники). Їх згода повинна бути оформлена нотаріально (якщо дитині від 14 до 18 років);
 2. технічний паспорт поточної інвентаризації квартири та його копія (видається в ЖЕО);
 3. копії паспортів усіх прописаних у квартирі осіб (1, 2, 3 сторінки), копії свідоцтв про народження (для дітей до 16 років). Оригінали надаються при поданні документів;
 4. довідка про склад сім’ї та зайнятих приміщень встановленої форми (надається в центрах надання адміністративних послуг);
 5. копія ордеру про надання житлової площі (у випадку, якщо змінювався орендар – копія рішення про це);
 6. довідка, що підтверджує, що ви раніше не приватизували житла в повному обсязі (надається відділом приватизації державного житла протягом 14 днів);
 7. заява – згода тимчасово відсутніх членів сім’ї на приватизацію (краще за все оформити нотаріально);
 8. документи, що підтверджують право на пільги (перелік пільговиків наведено вище).

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ПРИВАТИЗАЦІЇ КІМНАТИ:

Для приватизації кімнати в гуртожитку додатково до перерахованих документів подаються наступні:

 1. копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду;
 2. медична довідка про відсутність захворювання на туберкульоз;
 3. заява про відсутність іншого власного житла на території України для всіх жильців, які беруть участь у процесі.

При поданні документів надаються оригінали для звірки.

Документи можуть бути подані представником. В такому випадку необхідна нотаріально оформлена довіреність.

СКІЛЬКИ КОШТУЄ ПРИВАТИЗАЦІЯ КВАРТИРИ В УКРАЇНІ

При оформленні житла у власність необхідно враховувати його площу та кількість осіб, які братимуть участь у приватизації (беруть участь всі, хто прописаний).

Безкоштовна приватизація житла здійснюється виходячи з санітарної норми 21 кв.м. загальної площі на орендаря та кожного члена його сім’ї та додатково 10 кв.м. на сім’ю. Тобто, якщо у вашій квартирі прописано 3 людини, то ви маєте право безкоштовно приватизувати квартиру, якщо її загальна площа не перевищує 73 кв.м.

У випадку, якщо загальна площа квартири перевищує вказану санітарну норму, необхідно доплатити за додаткову площу.

ЯКІ ОБ’ЄКТИ МОЖНА ПРИВАТИЗУВАТИ БЕЗКОШТОВНО

Незалежно від розміру в Україні приватизуються безкоштовно наступні житлові об’єкти:

 • однокімнатні квартири;
 • квартири, отримані у випадку знесення будинку або виселення власників, якщо вони не отримали за це грошової компенсації;
 • квартири, в яких проживають особи, що мають пільги за законодавством про Чорнобильську катастрофу або мають звання Героя Радянського Союзу, Героя Соціалістичної Праці, нагороджені орденом Слави 3 ступенів, ветерани ВВВ, інваліди 1 та 2 груп, інваліди з дитинства та інші (перелік пільговиків включає також ще кілька категорій);
 • квартири військовослужбовців або багатодітних сімей (3 та більше дітей).

СТРОКИ ПРИВАТИЗАЦІЇ

Свідоцтво про право власності видається протягом 30 днів з моменту подання пакету документів.

Однак майте на увазі, що вам також знадобиться час для збору необхідного пакету документів. Так, наприклад, одним з необхідних документів для оформлення державного житла у свою власність в Україні є довідка, яка підтверджує, що ви не використали раніше своє право в інших місцях проживання. Цю довідку можна замовити у відділі приватизації державного житла (там же, де ви подаватимете інші документи). Строк її виготовлення 14 днів.

Тому, починаючи процедуру переоформлення житла у свою власність, будьте готові витратити на це 2-3 місяці свого часу.

ПІДВОДИМО ПІДСУМКИ З ТЕМИ ПРИВАТИЗАЦІЇ КВАРТИРИ:

 1. Якщо ви проживаєте у державному житлі та ще не встигли його приватизувати, необхідно з’ясувати, чи підлягає ваше житло приватизації та почати збирати пакет документів для оформлення права власності.
 2. В результаті ви отримаєте свідоцтво про право власності, а разом з ним право не тільки проживати, а й розпоряджатися своєю квартирою (продавати її, дарувати, залишати у спадок).
 3. У даному питанні слід враховувати санітарну площу житла, а також кількість прописаних в ній осіб, адже від цього залежатиме, чи доведеться доплачувати за додаткові метри.

Стежте за нашими проєктами та їх будівництвом на каналах youtube та Instagram від найкращого забудовника міста Полтава та наших партнерів.

Переглянути повний каталог приміщень доступний на сторінках Каталогу приміщень. При купівлі квартиру варто звернути увагу ряд факторів та чинників, а якщо це квартира у Полтаві. Дізнатись про акції та наші новинки можна на сторінці. Отримати вичерпну інформацію, що описує не лише документи на квартиру на сторінках пресцентру чи блогу: