Категорії
Блог

Сходи в будинку – сучасні варіанти дизайну інтер’єру

Коли мова заходить про розширення простору, багато хто вибирає збільшувати площу будинку не в ширину або довжину, а у висоту. На це є вагома причина – економічна вигода, адже при вертикальному розширенні вам не доведеться докуповувати земельну ділянку. Для з’єднання двох частин будинку між собою потрібні якісні сходи. Сьогодні складно уявити заміський будинок без такої корисної, і водночас естетичної конструкції. Більш того, все частіше сходи в будинку починають ставити не тільки в котеджах, але й у квартирах, об’єднуючи площі на двох сусідніх поверхах.

Сьогодні ми розповімо, як продумати дизайн сходів на другий поверх, з чого їх виготовляють, а також який дизайн вибрати для конкретного стильового напрямку кімнати.

Які бувають несучі основи сходів?

Сходи на другий поверх або мансарду використовуються для з’єднання різних поверхів будівлі, а також відрізняються наявністю потужного каркаса. На нього вже закріплюються інші частини конструкції, такі як поручні або сходинки.

За способом приєднання елементів і місця кріплення несучі основи можуть бути різними:

  1. Косоур. Це спеціальний каркас, який має своєрідну підставку для кожної окремої сходинки. Такий вид сходів зустрічається найчастіше через свою універсальність, надійність і довговічність. Сходи на косоурах бувають:
    • з одним косоуром, який найчастіше розташовується по центру;
    • з двома косоурами, розташованими по двох сторонах сходинки. Матеріал – переважно метал або натуральне дерево.
  2. Тятива. Ще один поширений варіант сходів на другий поверх. Відрізняється відсутністю виступів для окремих сходинок і наявністю виїмок (пазів), в які вставляються сходинки. Матеріалом для виготовлення служить дерево, залізобетон і метал.
  3. Больця. Одна з найбільш мінімалістичних конструкцій для сходів. Металеві больця з’єднують сходинки та роблять їх максимальним довговічними, а також ремонтопридатними. Відмінний варіант для таких сучасних варіантів дизайнів інтер’єру, як хай-тек або мінімалізм.
  4. Консольний вид. У таких сходах здається, нібито несучі каркасні елементи повністю приховані, а самі сходинки невагомі. Це найкращий варіант конструкції, якщо приміщення відрізняється невеликою площею.

Види модульних сходів

Модульні сходи в інтер’єрі стали з’являтися порівняно нещодавно. На відміну від попередніх варіантів це не одна суцільна цілісна конструкція, а збірний і розбірний виріб. Його деталі виробляються окремо, проте монтаж здійснюється вже в приміщенні.

Найчастіше такі конструкції виготовляються з металу, однак може використовуватися і дерево, якщо клієнт вирішив оформити індивідуальне замовлення. А ось для виробництва ступенів може використовуватися: масив натурального дерева, фанера, плита з полівінілхлориду (ПВХ) і багато іншого. Саме від якості матеріалу в першу чергу буде залежати, скільки коштує зробити сходи модульного типу.

За зовнішнім виглядом конструкцій їх заведено ділити на такі основні категорії:

Найпопулярніші маршові моделі

Найпопулярніша, зручна у використанні та безпечна модель. Конструкції складаються з маршів, в кожному з яких певна кількість сходинок (до 15). Виходячи з форми, виділяють такі види:

  1. Прямі – простий і зручний тип, який не підходить для маленьких кімнат. Можуть бути з майданчиком по центру або без нього.
  2. Одномаршові поворотні. Мають кілька так званих забіжних ступенів. Поворот кута в таких конструкціях може бути 90 або 180 градусів.
  3. У формі Г. Мають, як правило, 2 марші, кут між якими – 90 градусів.
  4. У формі букви П. Складний оригінальний виріб. Марші розгортаються під кутом в 180 градусів, а між ними знаходиться просторий сходовий майданчик.

Оригінальні спіральні конструкції

Моделі з круглим або овальним отвором. Головною відмінною рисою вважається відсутність основного несучого елемента. Дуже часто використовуються у високих приміщеннях, при цьому встановлюються як по центру кімнати, так і біля стіни.

Компактні гвинтові сходи

Такі моделі відрізняються наявністю головного несучого компонента конструкції, до якого й приєднуються сходинки.

Це одні з найбільш компактних сходів, проте вони не завжди практичні. Ними важко підняти великі предмети (тому габаритні предмети інтер’єру на другий поверх краще занести заздалегідь), незручно пересуватися людям з нестійким вестибулярним апаратом, а також дитині або літньому члену сім’ї.

З чого виготовляють сходи?

Крім видів і розмірів, важливо приділити увагу й матеріалами, з яких складаються сходи в будинку. Варіантів тут може бути багато. Найчастіше сьогодні можна зустріти такі види:

Дерево

Класичний масив дерева – це дуже популярний варіант для сходів приватному будинку. Вони відрізняються гарним зовнішнім виглядом, екологічністю та приємною фактурою, а також створюють затишок і можуть вписатися в будь-який інтер’єр.

Звичайно, дерево – досить дорогий матеріал, куди дешевше буде використовувати пластик або матеріали, що імітують деревину.

Метал

А ось цей матеріал найкраще підходить для квартири. Це максимально довговічні конструкції, які можуть прослужити кілька десятків років.

У якості основи використовується нержавіюча сталь. Серед переваг металу:

  • максимальна стійкість до корозії, а також механічних пошкоджень і їдких речовин;
  • метал відмінно доповнює інші види сировини – скло або натуральні камінь і дерево;
  • з металу можна створити сходи будь-якої форми.

Бетон

Сходи в будинку бетонні точно не будуть виглядати вишукано і легко. Це більш потужна важка конструкція, яка вписується в обмежену кількість дизайнів інтер’єру. При цьому бетонні сходи відрізняються максимальною надійністю, здатністю витримувати підвищене навантаження і довговічністю.

Своїми руками зробити монтаж сходів неможливо – для цього потрібна спеціальна техніка. При цьому низька вартість бетону робить сходи з нього набагато дешевшими за інші аналоги.

Камінь

У якості основи для таких моделей сходів найчастіше використовують мармур або граніт (також може використовуватися кварцит). Перший варіант дорогий і витончений, відрізняється оригінальною текстурою, але при цьому швидко втрачає первинний зовнішній вигляд.

Більш міцними та зносостійкими вважаються граніт і кварцит. Вони можуть запропонувати дійсно тривалий термін експлуатації. Трохи дешевшими (і часто менш якісними) вважаються моделі сходів зі штучного каменю.

Скло

Мабуть, найоригінальніший варіант. Скляні моделі сходів виглядають невагомими та повітряними. Коштом цього їх рекомендують встановлювати в невеликих приміщеннях. Правда, слід враховувати, що скляні сходи мають ряд мінусів:

  • підходять не для всіх інтер’єрів (тільки в кімнати в стилі мінімалізм, хай-тек, модерн);
  • можуть викликати тривожність і напади паніки у людей, які бояться висоти;
  • складність установки;
  • у процесі експлуатації на поверхні з’являються подряпини та відколи.

Як вибрати сходи в будинку під інтер’єр будинку або квартири?

Щоб сходи в інтер’єрі виглядали гармонійно, вони повинні поєднуватися з дизайном кімнат будинку або квартири. Розберімося, який варіант підібрати під кожен окремий інтер’єр.

Модерн

Сучасний стиль в інтер’єрі тяжіє до лаконічності, геометричних чітких форм і максимальної практичності. Для кімнати в сучасному стилі підходить будь-який вид конструкцій, а також будь-які матеріали.

Тут не потрібні зайві елементи декору. Прикрасити сходи можна, наприклад, підсвічуванням, вмонтованим в сходинки, або стильними контрастними перилами.

Класичний

Найпопулярнішими матеріалами для конструкцій в класичному виконанні вважають натуральне дерево, метал або камінь. При цьому явним лідером, звичайно ж, є дерево.

Моделі в класичному стилі підходять для більш просторих кімнат, вони повинні виглядати розкішно і масивно, мати оригінальні декоративні вставки.

Ідеально сюди вписується маршовий тип конструкцій з великими надійними поручнями та декількома прольотами. Зазвичай такі сходи мають закриті підсходи.

Лофт

Брутальний індустріальний грубуватий стиль лофт доповнюється бетонними або металевими сходами. Головна вимога – конструкція повинна бути максимально простою і лаконічною, при цьому комфортною у використанні та без зайвих декоративних елементів.

Оскільки лофт найчастіше вибирають для великих приміщень, через тип конструкції можна не перейматись і вибирати будь-який варіант, який вам сподобається.

Мінімалізм

Такі сходи повинні бути максимально непомітними та простими, гармонійно вписуватися, немов вплітатися, в загальний дизайн кімнати.

Вибирайте матеріали, що відрізняються простою фактурою і надавайте перевагу природним відтінкам. Найбільш універсальний варіант для кімнат в стилі мінімалізм – сходи на бильцях.

Ар-деко

Ар-деко – більш складний комплексний стиль, для якого характерні розкіш, вінтаж та готика. Сходи в стилі ар-деко повинні бути складними й оригінальними. При цьому конструкція може бути будь-якою – маршовою, гвинтовою або спіральною.

Краще відмовитися від ступенів на бильцях.

Обов’язково подбайте про декор перил – вони тут головна прикраса.

Сходи в будинку. Висновок

На перший погляд здається, що з вибором сходів проблем і труднощів не виникне. Насправді ж сьогодні асортимент конструкцій помітно розширився, і далеко не кожен варіант зможе вписатися саме у ваш інтер’єр. Тепер ви знаєте, як вибрати сходи на другий поверх в приватному будинку, як гармонійно вписати їх у дизайн кімнат і які матеріали вибрати для основи конструкції. Головне – пам’ятати, що сходи повинні бути не тільки красивими та довговічними, а й абсолютно безпечними для всіх членів сім’ї.

Стежте за нашими проєктами та їх будівництвом на каналах youtube та Instagram від найкращого забудовника міста Полтава.

Переглянути повний каталог приміщень доступний на сторінках Каталогу приміщень. При купівлі квартиру варто звернути увагу ряд факторів та чинників, а якщо це квартира у Полтаві. Дізнатись про акції та наші новинки можна на сторінці. Отримати вичерпну інформацію, що описує не лише документи на квартиру на сторінках пресцентру чи блогу: