Категорії
Блог

Шумоізоляція квартири

Шумоізоляція квартири виконується на етапі будівництва, але базової комплектації рідко буває достатньо. Це проявляється в тому, що у своїй квартирі можна чути шум сусідського телевізора або стереосистеми, дитячий крик за стіною, гавкіт собаки та інші звуки, що виснажують морально та фізично день у день. Вочевидь, ніхто з нас не хоче бути настільки близьким до сусідів, як це дозволяють тонкі стіни багатоквартирних будинків. Що в такому випадку робити?

Для початку розберемося, який шум є нормою. Це прописано в ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного добробуту населення». Рівень звуку в приміщеннях визначається за рівнем звукового тиску постійного шуму (дБА) і критеріям шуму (NC).

В житлових приміщеннях припустимий рівень шуму такий:

в денний час (08:00-22:00) -– 40 дБА (55 дБА – максимальний показник)
у нічний (22:00-08:00) – 30 дБА (45 дБА – максимальне значення).
Безумовно, не у кожного є шумомір, тому для порівняння наведемо приклади: шепіт має рівень звуку ~ 30 дБА, звичайна розмова ~ 45 дБА, звук пилососа ~ 70 дБА.

Окремим болем багатьох є ремонтні роботи. Постійний звук дриля або перфоратора за стіною може звести з розуму навіть найбільш стійких. Згідно із законом такі дії можна проводити тільки з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 21:00. А у вихідні та святкові дні це зовсім заборонено. Виняток: якщо мешканець будинку отримав згоду сусідів усіх прилеглих квартир.

За порушення правил і норм передбачений штраф від 5-ти до 15-ти неоподатковуваних мінімальних доходів громадян, відповідно до ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення. При повторних порушеннях штраф зростає та може призвести до конфіскації звуковідтворювальної апаратури.

Від чого залежить акустика у приміщенні?

При виникненні проблем із шумом у квартирі, в першу чергу потрібно визначитися з тим, що необхідно для поліпшення ситуації – звукоізоляція чи звукопоглинання. Багато хто ставить знак рівності між ними, але це в корені невірно. У чому їх принципова відмінність?

Шумоізоляція – зниження звукового тиску хвиль, коли вони проходять крізь перешкоду. Тобто вона важлива для зниження рівня шуму, що передається у квартиру з іншого приміщення або з вулиці. Шумоізоляція блокує звукові хвилі коштом огороджувальних конструкцій (стін, перекриттів). Її якість буде залежати від властивостей обраного матеріалу.

Звукопоглинання – зниження енергії відбитої звукової хвилі при взаємодії з перешкодою, наприклад, зі стіною, перегородкою, підлогою, стелею. Тобто принцип дії наступний: чим більше звукових хвиль буде поглинатися, тим менше їх відіб’ється, і це призведе до зниження загального рівня шуму в приміщенні. Створює акустичний комфорт всередині приміщення.

Для того, щоб створити шумоізоляцію у квартирі, для початку необхідно визначитися з джерелом шуму.

Небажані децибели можуть проникати не тільки крізь стіни, підлогу та стелю. Джерелами також можуть бути:

 • монтажні коробки та розетки;
 • стояки опалення, водопроводу;
 • вентиляція;
 • двері та вікна.

Різновиди шуму

Шумоізоляція квартири від шуму | БМК Атлант

Шум за способом виникнення і передачі класифікується наступним чином:

Повітряний. Це звукові коливання, які передаються через повітря. Тобто джерелом може служити, наприклад, шум машин, крик дитини за вікном або у сусідній квартирі, гучна музика, звук телевізора, що працює, пилососа тощо. Всі ці звуки потрапляють до нас через щілини, двері та вікна. Щоб цього запобігти робиться шумоізоляція квартири.

Ударний. Це шум, який ми чуємо при взаємодії сусідів з нашими стінами. Наприклад, звук кроків мешканців зверху, переміщення меблів, забивання цвяхів або дроблення стіни.

Структурний. Він так само передається по стінах, але виникає не в результаті удару, а через вібрації. Наприклад, гул ліфтового обладнання, шум поточної по трубах води, деренчання кондиціонера та ін.

Кількісно звукоізоляцію оцінюють індексами Rw та Lnw.

Rw відображає ізоляцію повітряного шуму. Згідно з українським законодавством, нормою міжквартирних перегородок вважається показник Rw не менший за 52 дБ, а міжкімнатних – 43 дБ.

Lnw характеризує захист від ударного шуму. Чим менше Lnw, тим краще перекриття буде ізолювати ударний шум.

Матеріали для звукоізоляції

Шумоізоляція квартири - які необхідні матеріали | БМК Атлант

До найпоширеніших варіантів матеріалів для шумоізоляції житлових і нежитлових приміщень можна віднести такі:

 • мінеральна вата – класичний та універсальний матеріал (доступний, екологічний, вогнестійкий), підходить для будь-яких поверхонь. Не рекомендується для квартир або кімнат з підвищеною вологістю;
 • багатошарові ЗІПС-панелі – матеріал, що підходить для безкаркасної шумоізоляції. Складається з суміші мінеральної вати та гіпсових волокон. Основний недолік – велика вага;
 • пробкові листи – екологічно чистий матеріал, який застосовується для покриття стін, стель і підлог. Має хорошу шумову непроникність і утримує тепло, не боїться перепадів температур, має невелику вагу, стійкий до хімічних засобів і рідин;
 • пінополіетилен – часто продається в комплекті з покриттям для підлоги, відрізняється дешевизною та простотою монтажу (використовується в якості підкладки), але має меншу ефективність;
 • рідка шумоізоляція – за допомогою спеціального обладнання на поверхню розпорошується засіб, який утворює шар пінополіуретану (досягає 3 см). Зверху використовуються облицювальні плити або гіпсокартон. Підходить для будь-яких конструкцій;
 • шумопласт – гранульований матеріал, який використовується для «плаваючих підлог»;
 • звукоізоляційні мембрани – відносно новий гравець на ринку, але завоював популярність, бо підходить для будь-яких поверхонь і завдяки тонкощам свого матеріалу не «краде» простір в приміщеннях;
 • шамот – гранульований матеріал, який створюється з обпаленої глини та використовується в якості наповнювача для бетону. Може застосовуватися для стелі та підлоги.

Як відбувається шумоізоляція стін?

Загальні рекомендації зводяться до того, що після визначення всіх джерел шуму, насамперед потрібно заповнити всі порожнечі й щілини, використати звукоізолюючі матеріали та підвищити товщину конструкцій, звернути увагу на склопакети та двері (по можливості їх замінити).

Але якщо говорити більш предметно, то звукоізоляція стін може проводитися декількома методами.

Каркасний метод. Найчастіше використовується в новобудовах і в старих домах, де товщина стін менша за 80мм. Що він собою являє? Створюється каркас з металевих профілів, всередину якого вставляється звукоізоляційний матеріал (наприклад, мінеральна вата). Потім каркас обшивається гіпсокартоном, а шви обробляються віброізолюючим герметиком. Поверх конструкції можна проводити ремонтні роботи (клеїти шпалери, фарбувати стіну тощо).

Безкаркасний метод. Не потребує допоміжної конструкції. Всі звукоізоляційні матеріали кріпляться безпосередньо на стіну за допомогою спеціальних кріплень. Як правило, використовуються ЗІПС-панелі. Вони досить важкі, тому спершу потрібно переконатися, що стіни витримають додаткове навантаження.

Шумоізоляція стелі у квартирі

Шумоізоляція квартири - стеля | БМК Атлант

Шум з квартири зверху – одна з найбільш поширених скарг. Чи можливо покращити ситуацію? Так! – шумоізоляція квартири. Фахівці в один голос твердять, що ідеальний варіант – це вжити заходів не тільки у своїй квартирі, але і домовитися з сусідом зверху, щоб той зробив звукоізоляцію підлоги. Будемо відверті, далеко не кожен піде на таке. Тоді який варіант буде оптимальним?

Повітряний шум допоможуть прибрати конструкції звукоізоляційної стелі, а ось з ударним потрібно приймати більш комплексні міри. Багато хто використовує натяжні стелі, помилково думаючи, що вони також допомагають впоратися зі звукоізоляцією, але це не більше ніж маркетинговий хід.

Конструкції для шумоізоляції стелі діляться за тим же принципом, що і для стін.

Каркасний метод. До стелі за допомогою вібропідвісів кріпиться металевий каркас. Простір між направляючими та стелею закладається плитами мінеральної вати, а знизу кріпляться гіпсокартонні листи. Шви та периметр конструкції обробляються віброізолюючою стрічкою та спеціалізованим герметиком.

Безкаркасний метод. В даному способі використовуються переважно звукоізолюючі панелі. Вони кріпляться до стелі через вібровузли, а знизу підшиваються акустичними гіпсокартонними листами. Потім настає незмінний етап – обробка швів і стиків.

Шумоізоляція квартири – підлога

Підлога – один з головних провідників ударного шуму. Якщо ви хочете убезпечити сусідів і себе від зайвих звуків, використовуйте один з трьох основних типів конструкцій:

«Плаваюча стяжка» – конструкція, в якій передбачається, що шар цементно-піщаної стяжки укладається поверх звукоізолюючого матеріалу. В цілому так можна знизити рівень ударного шуму на 20 до 40 дБ (все залежить від товщини матеріалу).

Підлога на лагах – в даному випадку лаги встановлюються на віброізолюючий матеріал, а простір між ними заповнюється шумоізоляційними матеріалами. Найчастіше застосовується в дерев’яних будинках, а також в будівлях з істотними обмеженнями несучих здібностей.

ЗІПС-відлога – система, що складається з готових сендвіч-панелей, які можна встановити всього за 1 день, тому метод часто застосовується, коли є жорсткі часові обмеження. Панелі складаються, як правило, з двох листів гіпсоволокна та звукопоглинального шару між ними.

Шумоізоляція квартир. Як уникнути помилок?

Заздалегідь подумайте про електропроводку та комунікації. Якщо не передбачити ці моменти заздалегідь, доведеться розкривати готову звукоізоляцію, а це повністю зведе нанівець всі старання та вкладені кошти.
Будь-яка з конструкцій – каркасна або безкаркасна неминуче «з’їсть» простір, просто змиріться з цим. Не намагайтеся заощадити площу, обираючи найтонший матеріал. Якщо це не високотехнологічна та відверто дорога сировина, то це того не варто. В базових і доступних матеріалах велике значення має яким шаром він буде покладений, а від товщини – чи буде відчутний результат.

Шумоізоляція квартири в деталях.

Шумоізоляція квартири. Не нехтуйте дрібними деталями. Вібропідвіси, вібрострічка та спеціальний герметик – важливі елементи звукоізоляції. Вони перешкоджають передачі вібрацій на конструкцію та підвищують її ефективність.
Звукоізоляція коштує чималих грошей, тому подумайте про страхування житла. Ізолюючі матеріали стійкі до вогню, але при затопленні більшість з них приходить в непридатність. Так що, якщо сусіди вас заллють, звукоізоляцію доведеться переробляти. Погодьтеся, набагато краще, якщо непередбачені витрати покриє страхова компанія.

Шумоізоляція квартири та додаткові матеріали:

Стежте за нашими проєктами та їх будівництвом на каналах youtube та Instagram від найкращого забудовника міста Полтава.

Переглянути повний каталог приміщень доступний на сторінках Каталогу приміщень. При купівлі квартиру варто звернути увагу ряд факторів та чинників, а якщо це квартира у Полтаві. Дізнатись про акції та наші новинки можна на сторінці. Отримати вичерпну інформацію, що описує не лише документи на квартиру на сторінках пресцентру чи блогу: