Категорії
Блог

Обираючи житло: яка система опалення краща

Переїжджаючи до нового помешкання перед кожним із нас постає чимало нюансів, які потребують першочергового вирішення. Одним із них постає питання про вибір способу забезпечення майбутнього житла теплом, адже всі потребують комфорту у холодні пори року. Проте, зважаючи на особливості спорудження будинків, вид опалення індивідуального підбору.

Кожна система складається з джерел теплопостачання, якими є котли та генератори, теплопроводів, а також опалювальних приладів, таких як радіатори та конвектори. Системи опалення поділяються на декілька видів, детальніше про які йдеться у статті.

Однотрубні, при яких прилади підключені послідовно, пов’язані одним стояком та контуром.У такій системі потрібні потужні насоси, а прогрівання радіаторів відбувається неоднаково. Натомість, у двотрубній системі, батареї прогріваються рівномірно, система не потребує додаткових насосів, адже працює використовуючи невеликий тиск. Така система дорожча, проте простіша в обслуговуванні.

Будуючи сучасні багатоповерхові будівлі, здебільшого використовують горизонтальну систему опалення, радіатори якої не потребують повітроводів, ці елементи встановлюються у колекторі. Саме тому теплопроводи переважно прокладають у стяжках підлоги. У наш час вертикальні системи застаріли, та ще не були списані з експлуатації. Ця система потребує однакового планування на всіх рівнях, та це не гарантує ефективного теплопостачання, адже чим далі розташована квартира від теплоносія, який знаходиться у підвалі, на горищі або поруч із будинком, тим менше тепла буде постачатись до помешкання. Через особливості будови гідроелеваторів, які відповідають за теплопостачання, будь-хто із мешканців будинку не зможе особисто від’єднатись від системи подачі тепла, щоб замінити її на альтернативну, адже найменші зміни в системі призведуть до збою.

Узагальнюючи, існує три види опалення будинків: централізоване, автономне та індивідуальне.Кожен з яких має певні особливості та передумови ефективного теплопостачання.

Централізоване

Тепло виробляється переважно у центральних котельнях, що забезпечують подачу тепла до кількох будинків або навіть до цілих житлових районів. У цьому виді тепло постійно циркулює від помешкань до котла, обігріваючи приміщення через нагрівальні прилади.

Автономне

Один із найефективніших видів опалення для багатоквартирних будинків або груп будинків. Означає встановлення індивідуальної котельні для одного або кількох будинків, через близьке розміщення якої зменшуються тепловтрати, а відповідно збільшується економія енергії.

Індивідуальне

Переважає у приватних будинках або у квартирах, які не підключені до централізованого теплопостачання. Зазвичай у квартирі або будинку встановлюється індивідуальний котел який забезпечує нагрів теплоносія та подачу тепла у приміщення через нагрівальні пристрої. З недоліків — цей вид опалення не потребує є потужним як попередні, тому не підходить для обігріву багатоквартирних будівель.

Види теплоносіїв :

У всіх вищезгаданих системах використовують різні теплоносії, ними бувають: рідкі, повітряні та електричні. Як рідкі теплоносії використовують найчастіше воду, враховуючи її доступність в усіх регіонах.У повітряній системі використовують повітря, та цей вид теплоносія більше підходить для промислових підприємств або торгових центрів. Для ефективного функціонування потрібні повітроводи, які забезпечать циркуляцію тепла, основним недоліком є швидкість руху повітря яке призводить до швидкого охолодження приміщень. Електричні системи здійснюються без теплоносія, а безпосередньо через нагрівання опалювальних приладів, ними бувають інфрачервоні обігрівачі, електричні конвектори, системи підігріву стелі та підлоги. Електричне слід використовувати у поєднанні з іншими видами опалення, через те, що воно обійдеться дорого. Також у приватних помешканнях використовують печі та каміни, проте такі способи обігріву будинків не надто ефективні, адже придатні лише для швидкого обігріву окремого невеликого приміщення або як додаткові джерела подачі тепла. Вони потребують твердого палива або ж газу.