Категорії
Блог

ЯК ПОВЕРНУТИ ПЕНСІЙНИЙ ЗБІР, СПЛАЧЕНИЙ ПРИ КУПІВЛІ КВАРТИРИ

Повернути пенсійний збір. Стаття актуальна на 2021 рік

Купівля нерухомості в Україні, як правило, оформляється у нотаріуса та супроводжується сплатою певних податків, які розподіляються між продавцем і покупцем. Продавець при продажу зобов’язаний заплатити ПДФО та військовий збір.

Що стосується покупця, то його витрати при покупці квартири, окрім витрат на оформлення угоди, оплату послуг брокера та інших, обов’язково включають в себе збір на обов’язкове пенсійне страхування. Хоча він не відноситься до категорії податків, але є обов’язковим платежем на користь держави, тому його іноді називають податковим відрахуванням або податком при купівлі квартири.

Окремі категорії покупців мають право на повернення сплаченого збору при покупці квартири, тим самим на зменшення понесених витрат, які і без того становлять чималу суму. Як та у яких випадках це можна зробити в 2020 році – дізнайтеся далі.

ЯК ПОВЕРНУТИ ПЕНСІЙНИЙ ЗБІР, СПЛАЧЕНИЙ ПРИ КУПІВЛІ КВАРТИРИ

Отже, пенсійний збір, який покупець зобов’язаний заплатити, складає 1% від вартості, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості квартири.

Пенсійний збір при покупці будинку визначаються таким же чином, як і при купівлі квартири.

Податкові відрахування при покупці квартири подружжям, яке спільно придбало та оформило на себе спільне житло, оплачується на загальних підставах, після чого кожен з подружжя окремо має право на повернення своєї частини.

ХТО ЗВІЛЬНЯЄТЬСЯ ВІД СПЛАТИ ЗБОРУ ПРИ КУПІВЛІ КВАРТИРИ

Згідно із законом, податок при купівлі нерухомості не платять:

  • громадяни, які вперше купують житло;
  • громадяни, які перебувають на квартирному обліку.

Житло вважається придбаним вперше навіть тоді, коли у покупця є у власності приватизоване житло або його частина. Принаймні, від цього відштовхується судова практика.

ХТО МОЖЕ НЕ ПЛАТИТИ ПЕНСІЙНИЙ ЗБІР ПРИ КУПІВЛІ ЖИТЛА

Навіть якщо ви підпадаєте під категорію громадян, які звільнені від сплати податкового відрахування за квартиру, при укладенні договору вам все ж доведеться заплатити цей платіж та надати нотаріусу квитанцію, а вже потім повертати його через суд.

ПОВЕРНУТИ ПЕНСІЙНИЙ ЗБІР – ЯК ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ ПРИ КУПІВЛІ КВАРТИРИ

Сплачені покупцем податкові відрахування повинні повертати органи казначейства за зверненням органів пенсійного фонду.

Однак, пенсійний фонд відмовляється добровільно робити повернення збору при купівлі квартири, аргументуючи відмову тим, що в Україні не існує єдиної інформаційної бази, за якою можна перевірити придбали ви житло вперше, чи ні. Після отримання письмової відмови можна звертатися в суд для повернення податкового відрахування при купівлі квартири в судовому порядку.

ЯКІ СУДИ РОЗГЛЯДАЮТЬ ТАКУ КАТЕГОРІЮ СПРАВ

Справи про повернення податку розглядають адміністративні суди.

ЯК СКЛАСТИ ПОЗОВ ПРО ПОВЕРНЕННЯ ПОДАТКУ

У позовній заяві відповідачем вказується орган пенсійного фонду, в який було сплачено пенсійний збір, в якості третьої особи – орган казначейства.

Серед інших документів, до позову потрібно додати квитанцію про сплату податку та лист з пенсійного фонду з відмовою в його поверненні.

При зверненні до суду потрібно заплатити обов’язковий платіж, який називається судовим збором. Деякі категорії громадян звільнені від його сплати.

ЯКА ЙМОВІРНІСТЬ ВИГРАШУ

Судові справи щодо повернення податкових відрахувань виграються у більш, ніж 85% випадків.

Після отримання рішення суду, для повернення грошей вам доведеться здійснити ще один ряд дій: подати рішення суду в пенсійний фонд, отримати документ з пенсійного фонду та подати його разом із заявою до відповідного управління державного казначейства України.

ПІДВОДИМО ПІДСУМКИ НА ТЕМУ – ПОВЕРНУТИ ПЕНСІЙНИЙ ЗБІР ПРИ КУПІВЛІ КВАРТИРИ:

  1. Україні є збір на обов’язкове пенсійне страхування у розмірі 1% від вартості квартири. Не плутайте з ПДФО – податком, який сплачує продавець. Повернення ПДФО при купівлі квартирі законодавством не передбачено.
  2. При покупці житла пенсійний збір доведеться заплатити в будь-якому випадку, навіть якщо за законом ви не повинні його сплачувати, інакше нотаріус не оформить угоду.
  3. Від податкового відрахування звільняються покупці, які купують житло вперше або ж перебувають на квартирному обліку. Якщо ви належите до осіб, які звільнені від сплати податку при купівлі нерухомості, його повернення відбувається в судовому порядку.

Стежте за нашими проєктами та їх будівництвом на каналах youtube та Instagram від найкращого забудовника міста Полтава та наших партнерів.

Переглянути повний каталог приміщень доступний на сторінках Каталогу приміщень. При купівлі квартиру варто звернути увагу ряд факторів та чинників, а якщо це квартира у Полтаві. Дізнатись про акції та наші новинки можна на сторінці. Отримати вичерпну інформацію, що описує не лише документи на квартиру на сторінках пресцентру чи блогу: