Категорії
Блог

7 інтер’єрних тенденцій, які змінюють ванну кімнату

Головним трендом облаштування житла залишається людиноцентризм. Ймовірно, персоналізований простір для комфортного відпочинку, повноцінної роботи та навчання залишиться центральною тенденцією наступних років. Трансформація зачепила не лише житлову та робочу, а й санітарну зону. Серед тенденцій, що зараз активно використовують під час створення дизайн-проєктів ванних кімнат, можна виділити головні 7 інтер’єрні тенденції. Деякі з них присутні в інтер’єрній моді не перший сезон, інші ― з’явилися нещодавно. Однак всі вони допомагають організувати зручний, стильний та практичний санвузол.

Креативна асиметрія та округлі форми

Інтер’єрні тенденції на асиметричні форми та плавні лінії особливо відчутний в ніші ванн. Неправильна геометрія дозволяє ефективно використовувати квадратні метри, що особливо актуально для типових невеликих приміщень. Водночас асиметричні ванни проєктуються так, щоб забезпечити умови для комфортної гігієни. Місткі моделі часто доповнені широкими бортиками для зберігання косметичних засобів. Закрити простір під ванною дизайнери пропонують панеллю, яка швидко встановлюється та легко знімається за необхідності.

Зображення ванної із закрити панелями | БМК Атлант

Округлі форми мінімізують випадкові удари й асоціюються із затишком, гармонією, медитативною атмосферою. Якщо плануєте перетворити ванну кімнату на власний spa-острівець, обирайте сантехніку з плавними лініями.

Інтер’єрні тенденції для ванної. Природна рустикальність

Більшість синтетичних матеріалів переважають природні за показниками міцності. Однак саме в оточенні предметів із дерева, кераміки, каменю людина почуває себе максимально комфортно. Тренд повернення до природи проявляється не тільки у використанні певних матеріалів, а й у грубуватій простоті. Прагнення до зрозумілих, лаконічних та приємних образів можна пояснити втомою від помпезності та люксового блиску, що раніше панували в декоруванні.

Симбіоз мінімалістичної та рустикальної тенденцій подарував безліч цікавих рішень. Облицьовані каменем чи керамічними кахлями стіни ― основа спокійного інтер’єру із розслабленим настроєм. Гармонійно доповнюють таке оздоблення меблі з підкресленою фактурою дерева. Шпоновані фасади шафок, пеналів, тумб мають вологостійке просочення, тому за належного догляду прослужать роки.

Матові поверхні та графічні темні акценти

Білий та світло-бежевий залишаються серед базових кольорів для ванної кімнати. Однак до традиційної «земляної» палітри додаються нетипові та навіть неочікувані відтінки. Чорнильний, темно-синій, темно-коричневий та всеосяжний чорний активно використовують, щоб візуально зонувати приміщення, задати ритм і розставити акценти.

Насичені та глибокі кольори цікаво контрастують із матовими поверхнями. Виробники пропонують матові кахлі, кераміку, фасади меблів. Душові кабіни з чорним профілем є у фабрик різних сегментів, однак рекомендуємо обирати обладнання перевірених часом компаній. 

Інтер’єрні тенденції для ванної. Індивідуалізована душова зона

Безпечна та функціональна зона душу ― обов’язковий елемент сучасного санвузла. Ця частина простору також стає персоналізованою: провідну роль грають потреби конкретних користувачів. Дизайнери вкотре звернули увагу на безбар’єрні рішення. Душові огородження формату walk-in ― це швидкий доступ, оптимальний варіант для людей з обмеженою мобільністю, просте встановлення, раціональне використання корисного простору.

Кімната з душем без зайвих стін | БМК Атлант

Куточки не мають піддону, дверей та встановлюються в кутку кімнати чи біля стіни. Така конструкція забезпечує вільний доступ у душову зону та не перевантажує зазвичай обмежений простір зайвими елементами, і круто вписується в сучасні інтер’єрні тенденції. Кабіни з безбар’єрним входом можна укомплектувати душовою системою, сидінням, тримачами, полицями та іншими аксесуарами. Набирають популярність куточки для двох.

Функціональні системи освітлення

Сучасна ванна кімната потребує багаторівневого освітлення. Крім центрального світильника, обов’язкове локальне підсвічування. Без правильного освітлення складно накласти макіяж чи поголитися, а також не завжди просто знайти потрібні речі в шафці чи на полиці.

Враховуючи тенденцію до спрощення та функціональності, настінні бра поступаються місцем дзеркалам зі світлодіодним підсвічуванням. Дзеркальне полотно з вбудованими світлодіодами займає мінімум місця та забезпечує достатнє додаткове освітлення. Крім того, смужка, що світиться, виконує й естетичну функцію. Світлодіоди розміщують по периметру, з боків чи формують із них візерунки.

Інтер’єрні тенденції для ванної. Безконтактне оснащення

Одна з головних тенденцій санітарних приміщень контрактного сегмента ― використання touch-free технологій. Безконтактна сантехніка ― значний крок для покращення гігієнічності громадських санвузлів. Сенсори та датчики руху дозволяють не торкатися змішувачів, кнопок змиву, дозаторів мила, сушарок для рук, вимикачів світла.

Зміщення меж санітарного простору

Персоналізований інтер’єр ― це не про звичні стандарти та правила. Підтверджують думку не лише експериментальна палітра чи незвичні форми. Дизайнери пропонують розширити розуміння функціонального простору та змістити межі. Злиття ванної кімнати та спальні чи тераси дозволяє раціонально використати корисну площу.

Об’єднання зони водних процедур зі спальнею може створювати незручності, позбутися яких допомагають технології. Виробники працюють над безшумними душовими системами та обладнанням для підтримання комфортного мікроклімату.

Стежте за нашими проєктами та їх будівництвом на каналах youtube та Instagram від найкращого забудовника міста Полтава та наших партнерів.

Переглянути повний каталог приміщень доступний на сторінках Каталогу приміщень. При купівлі квартиру варто звернути увагу ряд факторів та чинників, а якщо це квартира у Полтаві. Дізнатись про акції та наші новинки можна на сторінці. Отримати вичерпну інформацію, що описує не лише документи на квартиру на сторінках пресцентру чи блогу: