Категорії
Блог

5 порад, як обрати місце в паркінгу

У будинках комфорт-класу і вище часто передбачений підземний або наземний паркінг. Іноді машиномісце – бонус до квартири, але найчастіше його саме купують. Поговоримо, як вибрати машиномісце, яке стане справжнім подарунком для автолюбителя.

Чим ближче до ліфта, тим краще

Добре, якщо ви обираєте нерухомість в паркінгу серед перших. Тоді можна обрати кращі машиномісця, а не задовольнятися тими, що залишилися. Найкомфортніше варіант – у ліфта. Спустившись зі свого поверху, не доведеться довго йти до машини або нести важкі сумки з продуктами, повертаючись додому після робочого дня.

Переконайтеся, що поруч немає рампи і воздуховода

Найнебезпечнішими вважаються місця біля рампи і воздуховода.

Рампа – похила конструкція, по якій автомобілі переміщуються на різні поверхи паркінгу. Пересуваючись по ній, недосвідчені водії можуть зачепити припарковані поруч машини. Тому, чим далі від потоку буде ваш автомобіль, тим краще.

Якщо вибрати місце у воздуховода, конденсат може потрапляти на машину і залишати білі патьоки і плями іржі.

Якщо ви купуєте машиномісце в ще споруджуваному будинку, уважно вивчіть технічний план. Переконайтеся, що труб і рампи немає по сусідству.

Надавайте перевагу крайнім машиномісцям

Найчастіше місця в паркінгу знаходяться серед колон. Зазвичай між ними поміщаються три машини. Найневдалішим варіантом вважається по середині. Якщо інші автомобілі припаркують не надто сумлінно, влізти між ними буде не так просто. А якщо з сусідами зовсім не пощастило, це може перерости в щоденну проблему. Тому по можливості вибирайте максимально незалежні від інших машиномісця.

Придивіться до варіантів з Келлером

Келлер – невеликі приміщення в паркінгу, де можна зберігати зимову гуму або непотрібні в квартирі речі. Ці своєрідні комори зазвичай невеликі – 2-4 кв.м – і примикають прямо до парковочному місця. Купити місце з зоною зберігання – відмінна можливість розвантажити гардеробну і бути впевненими, що балкон буде використовуватися за призначенням – для відпочинку.

Місце з Келлером коштує дорожче, але це відмінне вкладення в свій комфорт.

Найвигідніші місця – сімейні

Якщо у вашій родині дві машини або таке може трапиться в майбутньому, не поспішайте купувати два місця в паркінгу. Багато забудовників проєктують сімейні машиномісця, коли автомобілі паркуються один за одним. Щоб попереду машині, що стоїть виїхати, доведеться відігнати іншу. Це зручно для тих, хто одночасно виїжджає на роботу, для тих, хто знає на майбутнє, коли йому знадобитися машина, і тих, хто другий машиною користується рідко.

Організовувати такі місця – вимушений захід для забудовника, щоб реалізувати максимально можливу площу паркінгу. Тому сімейні варіанти коштують дешевше, ніж два окремих місця. В середньому, можна заощадити від 20 до 40% вартості місця.