Категорії
Блог

Електрична тепла підлога – види та особливості установки

Електрична тепла підлога сьогодні є одним з найпопулярніших видів опалення приватного житла. Вона поєднує в собі простоту установки, доступну вартість і відмінні функціональні властивості. Багатьох цікавить питання різновидів теплої підлоги на електричній основі, які доступні для вибору. Щоб не розгубитися в сучасному асортименті, розберімося, на які види діляться опалювальні системи і який варіант ідеально підходить для кожного окремого типу підлогового покриття.

Особливості електричних теплих підлог

Сучасні виробники пропонують кілька варіантів опалення приміщень і кімнат. Однією з найпопулярніших систем вважається тепла електрична підлога. У чому полягають особливості конструкцій?

Принцип роботи електричної теплої підлоги досить простий: конструкція складається з декількох шарів сітки та нагрівальних елементів, які рівномірно розташовуються по всій її площі. В результаті установки (при правильному підході) ви зможете отримати як додатковий обігрів кімнати, так і головний.

Види електричної теплої підлоги

Основні виробники ділять теплі електричні підлоги на такі три види:

 • кабель;
 • електричний мат;
 • плівкова тонка підлога (по-іншому ще – інфрачервона, ІЧ).

Перший вид опалення використовується переважно для приміщень з великою площею. Кабельні теплі підлоги діляться на дві категорії:

 • 1-жильні;
 • 2-жильні.

Кабельні теплі підлоги

Кабельна тепла підлога – це найбюджетніша і найпростіша конструкція. Головною перевагою є доступна вартість системи. Крім цього, до плюсів конструкції можна віднести:

 • кабель не перегрівається в процесі експлуатації;
 • можливість установки системи навіть на невеликому просторі;
 • рівномірний нагрів;
 • економія електроенергії;
 • простота в установці;
 • можливість використовувати на будь-якому підлоговому покритті;
 • тривалий термін експлуатації (від 25 років).

Серед недоліків кабельної підлоги можна виділити неможливість використання конструкції повторно. Якщо ви плануєте згодом перестилати підлогу, краще купити плівкову ІЧ-систему електричної теплої підлоги.

Нагрівальні мати

Теплові мати – більш інноваційна технологія, яка відрізняється максимальною простотою установки. Вони встановлюються під підлогову дошку або плитку. Нагрівальний елемент на таких конструкціях розташовується змійкою з відстанню між кожною смугою в 5-6 см. Сама по собі продукція вже готова до установки. При необхідності ви можете розрізати мат на стільки частин, скільки потрібно для кімнати.

Крім простоти монтажу до переваг нагрівальних матів відносяться:

 • швидкий нагрів підлоги, який пояснюється близьким розташуванням до підлогового покриття;
 • невелика товщина конструкції.

Недоліків у виробу також вистачає. Наприклад, такий тип електричної теплої підлоги ви не можете використовувати як основний спосіб опалення приміщень. Та й вартість у матів набагато вище, якщо порівнювати з електричним обігрівом підлоги кабельного типу.

Інфрачервона тепла підлога

ІЧ-підлога вважається найсучаснішою конструкцією. Така опалювальна система має декілька плюсів:

 • рівномірний нагрів;
 • простота установки;
 • можливість підтримувати необхідну температуру, заощадивши таким чином витрати на електроенергію;
 • немає негативного впливу на здоров’я людини;
 • гнучкість конструкції дозволяє встановлювати таку електричну підлогу на будь-який тип поверхні: горизонтальний, вертикальний, кутовий, похилий;
 • висока швидкість нагріву.

Особливості монтажу електричної теплої підлоги

Встановлювати теплу електричну підлогу ви можете як самостійно, так і скориставшись послугами професіоналів. В цілому, сучасні моделі досить прості в монтажі, тому з вас не потрібно особливих знань або спеціальних інструментів – головне ретельно прочитати інструкцію до обраної моделі підлоги. 

Варіанти використання у квартирі

Багато конструкцій електричної теплої підлоги сьогодні можуть використовуватися в якості основних джерел опалення у квартирі. Головне в цій справі – правильно підібрати тип конструкції та спланувати монтаж. У разі вдало виконаних дій система прослужить без пошкоджень понад 20 років.

Електрична тепла підлога під плитку

Плитка – одне з найхолодніших підлогових покриттів, яке вимагає додаткового підігріву. І система електричної теплої підлоги тут буде дуже доречним. Для цього можна використовувати:

 • кабельну підлогу;
 • нагрівальні мати.

Обидва ці варіанти ідеально справляються зі своїм завданням – різниця хіба що в тому, що кабель на підлогу слід встановлювати на початковому етапі ремонту (до заливки стяжки). Якщо стяжка з цементу і бетону вже встановлена, вибирайте електричні нагрівальні мати.

Електрична тепла підлога під ламінат

Ламінат є одним з найпопулярніших підлогових покриттів. Це пояснюється доступною вартістю матеріалу і широким асортиментом відтінків. Може здатися, що дане підлогове покриття не здатне витримати перепади температури, які бувають від використання теплої підлоги. Однак це не зовсім так.

Сучасні технології дозволяють встановити електричну теплу підлогу під ламінат. Найкраще для цих цілей використовувати плівкову теплу підлогу. Кабельні конструкції також мають право на існування. Головне врахуйте, що деякі (найчастіше дешевші) моделі ламінату під впливом тепла можуть розширюватися. Тому краще встановлювати систему для підлогового покриття, що має замкове, а не клейове з’єднання.

Електрична тепла підлога під лінолеум і ковролін

Що ж стосується ковроліну і лінолеуму, то для них діє точно таке ж правило, як і для ламінату – найкращим рішенням вважаються плівкова інфрачервона підлога. Якщо ж на основі підлоги є заливка бетонно-цементної стяжки, можете придивитися і до кабельних систем.

Використання у ванній кімнаті

Всі сучасні види теплої підлоги на електричній основі підходять для ванної кімнати. Головне – придбати якісну продукцію, яка буде надійно ізольована. В такому випадку ви зробите підлогу у ванній (покриттям підлоги якої часто служить холодна плитка) набагато тепліше, що помітно поліпшить комфорт при перебуванні у приміщенні.

Яку електричну теплу підлогу можна використовувати під меблями

В першу чергу слід відзначити, що система теплої підлоги може негативно вплинути на меблі. Особливо на важкі. Перепади температур можуть з часом зруйнувати вироби з ДСП і МДФ. Та й в цілому прогрівати зону під меблями не зовсім логічно – ця територія кімнати ніяк не використовується, що спричинить тільки більші витрати за електроенергію.

Правильний вибір теплої електричної підлоги у квартиру дозволить вам знайти той варіант опалення, який прослужить кілька десятків років. Врахуйте, що далеко не всі конструкції однаково підходять для кожного окремого підлогового покриття – уважно вивчіть особливості та технічні характеристики кожної моделі, щоб уникнути помилок при покупці.

Стежте за нашими проєктами та їх будівництвом на каналах youtube та Instagram від найкращого забудовника міста Полтава та наших партнерів.

Переглянути повний каталог приміщень доступний на сторінках Каталогу приміщень. При купівлі квартиру варто звернути увагу ряд факторів та чинників, а якщо це квартира у Полтаві. Дізнатись про акції та наші новинки можна на сторінці. Отримати вичерпну інформацію, що описує не лише документи на квартиру на сторінках пресцентру чи блогу: