Категорії
Блог

Види вікон для квартири, які вікна вибрати?

Чи плануєте замовити для свого житла новенькі вікна? Ми зібрали для вас всю актуальну інформацію про види вікон для квартири. Які є, чим відрізняються, яка буде навантаження на ваш сімейний бюджет і що ви отримаєте в результаті. Наша компанія допоможе вам зробити зважений вибір, який буде радувати вас десятиліттями.

Представлені на ринку віконні системи відрізняються за багатьма параметрами. Найбільш істотні відмінності полягають в матеріалі профілю, типі використовуваних склопакетів, експлуатаційних якостях і т.д. Розберемося з усіма аспектами докладніше.

Види матеріалів вікон

У продажу сьогодні можна зустріти вікна для житлових об’єктів з трьох основних матеріалів: полівінілхлориду, дерева, алюмінію. Попри єдиний принцип виконання конструкцій, матеріал дає свої особливості.

Види вікон. Пластикові вікна

Користуються найбільшою популярністю, бо відповідають головним запитам більшості споживачів, а саме допомагають зробити приміщення теплим, чистим і красивим. При цьому характеризуються доступними цінами.

До основних переваг пластикових вікон можна віднести:

 • відмінну теплоізоляцію. Конструкції абсолютно герметичні та не пропускають холод, а належний повітрообмін забезпечується коштом установки додаткового вентиляційного вузла;
 • надійну звукоізоляцію. Вікно може погасити шум гучністю до 47 дБ. Тобто, навіть жвавий проспект буде чути в кімнаті як тиху розмову;
 • пожежну безпеку. ПВХ не підтримує горіння, а при відкритому вогні просто починає плавитися.
 • міцність. ПВХ профіль не схильний до корозії та гниття, відмінно стійкий до високих і низьких температур, вологи, опадів і будь-яких інших чинників.
 • практичність. Користуючись різноманітними аксесуарами вікну можна додати будь-які необхідні функції, а саме забезпечити захист від комах, убезпечити дітей від випадання, захиститися від злому і т.д.
 • естетичність. Білі віконні конструкції — це класика, яка підходить практично під будь-які інтер’єри. А для тих, хто хоче різноманітності, можна замовити ламінацію профілю, яка допоможе створити будь-який необхідний вам дизайн.

Таким чином, це досить привабливий варіант для покупки, хоча й інші варіанти гідні розгляду.

Види вікон. Дерев’яні вікна

Якщо ви подумали зараз про старі радянські блоки («столярку»), то сучасні вікна з дерева мають з ними мало спільного. Конструктивно вони схожі на ПВХ конструкції, тільки використовується профіль не з полівінілхлориду, а з клеєного бруса.

Проводилось чимало практичних досліджень, які показали, що за своїми параметрами дерев’яні та пластикові вікна досить схожі. Основна різниця полягає в тому, що дерево — натуральний матеріал, який робить інтер’єр тепліше і затишніше.

Конструкції з дерева легко підганяються за кольором під екстер’єри та інтер’єри, що робить їх привабливими. Однак всі переваги перекриває висока ціна таких вікон, що робить їх малодоступними для більшості покупців.

Алюмінієві вікна

Менш поширений варіант в житловому секторі, який має кілька характерних особливостей. Алюмінієвий профіль набагато компактніше своїх аналогів. Завдяки цьому збільшується площа скління і, відповідно, світло пропускна здатність блоку.

Рама на основі профілю з алюмінію є збірною, що підвищує її ремонтопридатність. А завдяки малій вазі можна без особливих проблем виготовляти великі блоки та склити більші отвори. Наприклад, при склінні балкона можна буде обійтися без зміцнення плити.

Якщо говорити про недоліки, то тут необхідно виділити гірші в порівнянні з попередніми варіантами показники тепло- і звукоізоляції. Також такі вікна представлені тільки в одному колірному рішенні.

Чим відрізняються між собою пластикові вікна?

Вивчивши види вікон для квартири, майже всі кияни приходять до думки, що пластиковий варіант оптимальний. Цьому відмінно сприяють наявні в продажу різні варіанти виконання віконних систем.

Вони відрізняються по цілому ряду основних параметрів. Види пластикових вікон поділяються за:

 1. Кількості стулок. Найбільш популярними виявилися одно-, дво- і тристулкові віконні блоки. Технологія ж дає можливість виготовляти конструкції набагато більших розмірів. Обмеження складають лише можливості об’єкта витримати їх значну вагу та забезпечити міцність кріплень. Тобто кількість стулок визначається тільки вашими потребами.
 2. Способу відкривання стулок. Найпростіший варіант — глухе вікно, коли склопакет нерухомо закріплюється в рамі. Також є стулки: поворотні, відкидні та комбіновані. Перші відкриваються традиційно, в інших відкриття припадає лише на верхню частину, а останні поєднують в собі функції перших двох.
 3. Конструкції профілю. Що стосується вікон ПВХ, то конструкція їх профільної системи становить багатокамерну структуру, яка додатково посилюється коштом вставки П-подібного металевого профілю або ж профільної труби квадратної форми. Види профілів пластикових вікон розрізняються, крім бренду, за кількість внутрішніх камер і їх наповненням. Це і забезпечує великі можливості по вибору. Найбільш популярні трикамерні (холодне скління балкона, нежитлові приміщення) та п’ятикамерні (житлові кімнати) профільні системи.
 4. Типу склопакета. Це один з найважливіших елементів віконної системи, від якого безпосередньо залежать функції заощадження енергії та ізоляція від звуку. Сьогодні можна вибрати одно-, дво- і трикамерні склопакети. Однокамерне скління найдорожче, але і параметри має скромні, через що підходить тільки для неопалюваних приміщень, виробничих цехів. Двокамерні склопакети — це ідеальне співвідношення ціни та функціональності. Їх цілком вистачає для забезпечення тепла, тиші в будинку. Трикамерні використовуються рідко через їх дорожнечу.
 5. Формі. Найбільш традиційними вважаються прямокутні та квадратні види пластикових вікон. Однак можна замовити віконну систему практично будь-якої форми під всі види квартир і будинків. Наприклад, у вас є отвори круглі трапецієподібні, трикутні або будь-які інші — наша компанія виготовить для вас вікна з необхідними параметрами.

Також можна вибрати модель із рядом спеціальних функцій і доповнень. Це може бути посилена теплоізоляція, тонування, ламінація, встановлені вентиляційні клапани й т.д. Все залежить від ваших потреб, переваг і кваліфікації менеджера, що Вас обслуговує.

На що звернути увагу при виборі вікон для квартири?

Кожній людині хочеться купити дійсно хороші пластикові вікна, які будуть теплими, простими у догляді, надійними та довговічними. Для цього потрібно враховувати кілька важливих аспектів.

Ваш вибір буде успішним, якщо ви звернете увагу на:

 • Сертифікат якості. Він підтвердить, що ви купуєте виріб належної якості, який відповідає міжнародним стандартам.
 • Комбінація профілю і склопакету. Як ми вже говорили, вони визначають основний набір характеристик вікна. Чим вдаліше ви підберете конфігурацію, тим більше задоволення надалі принесуть вам вікна.
 • Фурнітура. Вона відповідає за рухливість стулок, тому якість фурнітурного комплекту надзвичайно важлива. Це той випадок, коли якість важливіше економії.
 • Ущільнювачі. Розташовуються між рамою і стулками, безпосередньо визначають герметичність конструкції. Найвигідніше замовляти ущільнювачі з ЕПДМ-полімеру, хоча це може бути також силікон, каучук або гума. Слід також звертати увагу на якість виробництва.

Ще один важливий момент — точні розміри. Найкраще викликати замірника, який зніме точні параметри отворів. Таке просте рішення позбавить вас від маси проблем.

Рейтинг кращих вікон для квартири

Вважаємо, що вам буде цікавіше дізнатися про спеціалізовані моделі, які користуються заслуженою популярністю.

 • Тоновані вікна. Ідеальні види вікон для квартири, вікна у якій виходять на південну сторону. Вони прекрасно захищають внутрішній простір від надлишку сонячного світла. Завдяки цьому влітку не так жарко і не дуже яскраво.
 • Протизламні вікна. Власники приватних будинків і квартир на перших поверхах майже завжди вибирають цей варіант. Коштом протизламної фурнітури, броньованих склопакетів, посиленої рами та особливої технології монтажу вікно стає непереборною перешкодою для зловмисників.
 • Вікна, що заощаджують енергію. Коли є бажання знизити витрати на опалення на 30-50%, це просто ТОП варіант. У таких системах наша компанія використовує спеціальні енергопакети, які за своїми тепло- і шумозахисними властивостями перевершують подвійну кам’яну кладку.

Стежте за нашими проєктами та їх будівництвом на каналах youtube та Instagram від найкращого забудовника міста Полтава та наших партнерів.

Переглянути повний каталог приміщень доступний на сторінках Каталогу приміщень. При купівлі квартиру варто звернути увагу ряд факторів та чинників, а якщо це квартира у Полтаві. Дізнатись про акції та наші новинки можна на сторінці. Отримати вичерпну інформацію, що описує не лише документи на квартиру на сторінках пресцентру чи блогу: