Категорії
Блог

Введення об’єкта в експлуатацію

Введення об’єкта в експлуатацію — процедура, яку потрібно пройти перед початком експлуатації будь-якої будівлі або споруди. Саме ця документація дає власнику право підключити комунікації: світло, воду, опалення та каналізацію. На нерухомість, що не введена в експлуатацію, не можна оформити право на власність: таке житло не вийде продати, подарувати, передати у спадок, використати як заставу для отримання кредиту тощо.

ЧИ ОБОВ’ЯЗКОВО ОТРИМУВАТИ ЦІ ДОКУМЕНТИ?

За будівлю, що зведено без дозволених документів, власнику доведеться платити штраф у розмірі до 375 570 грн. Крім того, Кабмін прийняв порядок примусового знесення самобудів. Зносити самовільно зведені будинки буде державна служба, а власникові доведеться компенсувати витрати на знесення.

Погодьтеся — приємного мало. Тому краще заздалегідь подумати про свій бюджет, нерви і гроші — і все ж зайнятися введенням об’єкта в експлуатацію.

КАТЕГОРІЇ СКЛАДНОСТІ ОБ’ЄКТІВ БУДІВНИЦТВА

Введення в експлуатацію обов’язкове для будь-якого будинку або споруди, але сама процедура введення залежить від категорій складності об’єктів будівництва. Стаття 32 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” ділить всі об’єкти будівництва на п’ять різних категорій складності. Саме від категорії складності об’єктів будівництва залежить, які документи потрібно оформити власнику будівлі. Отже:

  • щоб ввести в експлуатацію об’єкт I-III категорій складності (приватний, дачний або садовий будинок, офісна будівля, невеликі житлові багатоквартирні будинки і т.д.), потрібно отримати декларацію про готовність об’єкта до експлуатації.
  • щоб ввести в експлуатацію об’єкт IV-V категорій складності (багатоквартирний будинок, торговий центр, лікарня і т.д.), потрібно отримати сертифікат відповідності.

ПОРЯДОК ВВЕДЕННЯ ВВЕДЕННЯ ОБ’ЄКТА В ЕКСПЛУАТАЦІЮ В УКРАЇНІ

Здача будинку в експлуатацію — довготривалий і складний процес, що складається з отримання таких документів:

  • Будівельний паспорт, проєкт і містобудівні умови на забудову. Яка площа вашого будинку? Менше 300м² — отримуйте будівельний паспорт. Більше цієї цифри — доведеться створити проєкт будівлі та отримати містобудівні умови і обмеження на забудову.
  • Декларація про початок виконання робіт. Другий крок здачі будинку в експлуатацію — візит до ДАБІ, де потрібно отримати декларацію про початок будівельних робіт.
  • Технічний паспорт. Щоб отримати техпаспорт на будинок, зверніться до БТІ — технік виконає заміри будинку та звіт.
  • Пайовий внесок. У випадку, якщо ваш будинок перевищує площу у 300м², для введення будинку в експлуатацію вам потрібно сплатити пайовий внесок на розвиток інфраструктури.
  • Повідомлення про готовність до експлуатації. Наступний візит у ДАБІ — отримання декларації Д2 про готовність до експлуатації.
  • Поштова адреса. Тепер слід присвоїти вашому будинку адресу. Будьте уважні — поштові адреси присвоюють не лише житловим будинкам, але й будівлям у садово-дачних кооперативах.
  • Свідоцтво про право власності. Останній пункт введення в експлуатацію житлового будинку — отримання свідоцтва про право власності. Оформлюється цей документ у районній Державній реєстраційній службі чи у нотаріуса. Якщо ваш будинок входить до IV-V категорій складності, слід отримати акт про введення будинку в експлуатацію та сертифікат відповідності.

Стежте за нашими проєктами та їх будівництвом на каналах youtube та Instagram від найкращого забудовника міста Полтава та наших партнерів.

Переглянути повний каталог приміщень доступний на сторінках Каталогу приміщень. При купівлі квартиру варто звернути увагу ряд факторів та чинників, а якщо це квартира у Полтаві. Дізнатись про акції та наші новинки можна на сторінці. Отримати вичерпну інформацію, що описує не лише документи на квартиру на сторінках пресцентру чи блогу: