Категорії
Блог

Все про електричну теплу підлогу

електрична підлога. її Види

Електрична підлога – це зручний підхід для забезпечення комфорту в оселі. Виробники випускають різні модифікації електричних полів, які можна класифікувати за типом електрообігрівача:

  • Інфрачервоний випромінювач плівковий.
  • Обігрів кабелем.
  • Нагрівальні мати.
  • Електрично-рідинні нагрівачі.

Кабельні підлоги

Компанії виробники електричних підлог випускають кабелі в трьох варіантах, розглянемо кожен докладніше.

Одножильні

Це прості системи, які відрізняються низькою ціною і схожим принципом роботи з побутовою технікою. Одножильний кабель являє собою металеву жилу, яка поєднує функції провідника та електронагрівача. Дана система складна в установці, бо для підключення терморегулятора обидва кінці повинні сходитися в єдиній точці.

Двожильний

Даний провідник складається з двох жив, один застосовується для обігріву, а другий для замикання ланцюга. Дана система відрізняється більшою гнучкістю, через те, що при установці відпадає необхідність приєднувати другий кінець до терморегулятора.

Самокеровані

Даний кабель характеризується зручністю в монтажі, і можливістю знизити витрати на електроспоживання. По всій довжині двожильного кабелю розташована матриця, яка дозволяє збільшувати або зменшувати інтенсивність нагріву в певній точці.

Також дана система може автоматично збільшувати тепловіддачу на холодних ділянках, або знижувати, досягнувши оптимальної температури. Єдиним недоліком самокерованих підлог є висока ціна.

Нагрівальні мати

Це готові мати зі скловолокна, на яких вже рівномірно викладений двожильний кабель, що спрощує процес монтажу. Більшість моделей мають самоклейку зворотну сторону, що розв’язує питання з закріпленням. Мати реалізуються різної ширини та довжини, можуть бути розрізані без ризику пошкодити кабель.

Інфрачервоний випромінювач плівковий

Дана система передає теплову енергію, трансформуючи її в інфрачервоні промені. Такий принцип дозволяє рівномірно нагрівати всі предмети, що знаходиться на поверхні.

електрична підлога. Принцип роботи системи

Електрична підлога, поверхнею якої є панель, яка випромінює тепло раціонально по всій кімнаті. Сама проводка знаходиться під керамічними плитами, або в стягуванні. Напруга, що проходить через дроти, перетворюється в тепло. За схожим принципом працює електричний чайник і деякі інші прилади.

Дана система абсолютно безпечна, бо оснащена терморегулятором. Якщо температура перевищить допустимі значення, датчик відключить харчування. Використовуваний двожильний кабель оснащений додатковим шаром ізоляції, що знижує до мінімуму випромінювання електромагнітного поля.

У звичайних проводах використовується перетин і метали, що дозволяють знизити тепловтрати. В системі теплої підлоги реалізовані конструкції, що дають зворотний ефект, виділяючи максимальну кількість енергії, не порушуючи експлуатаційні характеристики.

Електрична підлога. Яка потрібна потужність

Плівкові підлоги не призначені для базового опалення квартири або будинку, а є лише додатковим джерелом тепла, на відміну від кабельних. Необхідна потужність також буде відрізнятися, приблизні значення (якщо підлоги є основним джерелом), наступні:

  • На внутрішній кімнаті – 90 Вт/м2.
  • Кімната з двома зовнішніми стінами – 150 Вт/м2.
  • Кімната з одним зовнішньою стіною – 120 Вт/м2.

Коефіцієнт споживаної енергії залежить і від кліматичних умов. Для північних регіонів дані значення необхідно збільшити в 1,5 раза. Під час монтажу можна змінювати крок витків, збільшуючи або зменшуючи підігрів в різних областях на ваш розсуд.

Вимоги до монтажу

Перед укладанням електричних підлог важливо забезпечити ідеальну горизонтальність поверхні. Якщо ця умова не буде виконуватися, товщина стяжок в різних частинах кімнати буде відрізнятися. В такому випадку нагрів буде проводитися з різною інтенсивністю, що може привести до швидкого виходу конструкції з ладу.

Вирівнювання виконується цементно-піщаною стяжкою товщиною не менше 4 см. Час дозрівання стяжки розраховується так: 1 см = 1 тиждень.

Переваги та недоліки перед водяною системою

Метод обігріву електрики перед водяним відрізняється важливою особливістю, що дозволяє експлуатувати такі системи у звичайній квартирі. Все що потрібно для її функціонування – це прокласти кабель і теплоізоляцію. Наявність терморегулятора дозволяє знизити витрату електроенергії.

Недоліком можна назвати неможливість використовувати електричну підлогу на великих площах як головне джерело тепла.

Перелік приміщень можна переглянути на сторінці Каталог приміщень. Також стежте за процесом будівництва на нашому каналі Youtube та в Instagram. Кожен зможе підібрати для себе корисну інформацію по вибору квартири, ремонту житла та як краще облаштувати свою оселю на сторінці Блог.