Категорії
Блог

Електрична тепла підлога під плитку

Створити комфортний мікроклімат в сучасних будинках допомагає ефективна система тепла підлога під плитку. Для обігріву використовуються різні технології від котельних установок до звичайного електрики. Залежно від цього виділяють кілька видів таких систем.

Різновиди

Обігрів підлогового покриття, яке складається з керамічної або керамогранітних плитки, можливо проводити за допомогою наступних вбудованих технологій:

  • водяний;
  • електричної;
  • комбінованої, поєднує переваги електричного і водяного.

Водяна тепла підлога

Природна конвекція, що генерується гарячою водою, реалізується в водяних теплих підлогах. У них для основного джерела тепла також використовуються інші види гідроносітелей, такі як тосол або антифриз. Нагрівання рідини, яка циркулює по трубопроводу, розміщеному в цементному стягуванні, забезпечують опалювальні котли.

Багато домовласники укладають водяна тепла підлога під плитку своїми руками. Для економного споживання ресурсів першим шаром рекомендується розміщувати теплоізоляцію з рулонних пінополістиролу або спіненого поліетилену, оснащених термоізоляційним покриттям з фольги. Потім розташовується спеціальна армована сітка, до якої фіксуються водяних магістралі. Наступним етапом монтажу є установка гідрорегулятора, необхідного для коригування температурного режиму. Після складання всієї системи поверх заливається бетонна стяжка. На затверділий цементний шар викладається керамогранітна плитка за допомогою спеціального плиткового клею.

До переваг водяних конфігурацій відносять:

  • енергоефективність, яка дозволяє економити енергоресурси на опалення. На відміну від радіаторних систем, вони здатні зменшувати до 20-50% витрат;
  • тривалий ресурс експлуатації, рівний більше 50 років;
  • універсальний варіант, сумісний з будь-плануванням приватного котеджу;
  • комфортна тепловіддача керамічного покриття підлоги;
  • естетичний вигляд проявляється в прихованому способі монтажу обладнання для опалення.

Кабельна тепла підлога

Система облаштовується з електричних кабельних ліній з високим питомим опором. Нагрівальний елемент передає своє тепло бетонованому шару, який обігріває всю площу керамічної плитки.

Розрізняють такі 3 провідні варіації:

  • З 1 жильним будовою;
  • З 2 жильним будовою;
  • саморегулюючі.

Як і водяний аналог, вони монтуються на армовану сітку, і додатково покриваються стяжкою.

Нагрівальні мати

Резистивні полотна, що складаються з готових модулів кабельних ліній. Цей різновид дозволяти проводити монтаж плиткового покриття без застосування цементно-піщаної стяжки. Завдяки цьому, електрична тепла підлога під плитку монтується легко і без додаткових будівельних матеріалів.

Перевагами таких варіацій є:

  • швидкість укладання нагрівальних блоків і оздоблювального матеріалу;
  • великий ресурс такої конструкції сягає понад 50 років;
  • невелика вагова навантаження на несучі перекриття, які можуть бути з дерева;
  • екологічно безпечний спосіб, при якому електромагнітне випромінювання не перевищує значення сучасних смартфонів.

Інфрачервона плівка

Як джерело тепла виступають інфрачервоні промені, які створює особливий опівнічний матеріал з кремнієвим шаром. Укладають такий електричний тепла підлога під плитку без стяжки. Головна особливість таких полотен це здатність обігрівати предмети меблів за допомогою електромагнітних хвилі довжиною 0,75-100 мкм. Вони відбиваючись від меблювання передають тепло.

Відомі компанії виготовляють плівковий ІК-пол з 2 шарів. Між тонкими листами розміщені струмопровідні смуги (з міді і срібла), підключений до термоізлучателю з карбону.

Інфрачервона тепла підлога під плитку має наступні переваги:

  1. Нагрівання приміщення здійснюється тільки там, де присутні мешканці будинку. Це означає економічне споживання електричної енергії, яке нижче до 30% по освоєнню з кабельними матами.
  2. Недорогі комплектуючі для монтажу опалювальної системи.
  3. Невелика товщина підлогового покриття без стяжки.
  4. Широкий температурний діапазон композитного матеріалу, дозволяє розміщувати плівкові листи в неопалюваних кімнатах і на дачі (від +200 до -70 ° С).
  5. Швидкість обігріву приміщення без додаткового прогріву перекриттів.
  6. Багаторічний ресурс експлуатації більше 50 років.
  7. Екологічність опалювальних плівок, так ІК випромінювання безпечно для людини, як і сонячне випромінювання.

Як вибрати відповідний вид теплої підлоги?

До параметрів, які впливають на підбір певної технології обігріву підлогового покриття, відносять такі:

  • функціональність використання механізмів вбудованого обігріву;
  • товщини бетонної стяжки;
  • призначення опалювальної кімнати;
  • витрати на придбання та технічне обслуговування обладнання.

Перший параметр складається з максимальної потужності, що характеризує систему як основну або допоміжну. Висота шару цементної стяжки регламентована СНиП, і тому в ванних кімнатах і приміщеннях з низькими стелями недопустима установка водяної теплої підлоги і інших систем, які підвищують рівень підлоги по відношенню до інших приміщень.

Вартість експлуатації складається не тільки з витрат на комплектуючі, а також з наступних витрат на енергоресурси. І споживачеві бажано враховувати співвідношення комфортності і споживання електрики, інших джерел енергії для обігріву кахлю.