Як працює терморегулятор, види, відмінні риси.
Тепла підлога є популярним способом обігріву кімнат. Терморегулятор — система, що дозволяє відстежувати, контролювати рівень нагрівання повітря у квартирі. Прилад споживає мало електроенергії, тому немає сенсу встановлювати його без термостата, купувати недорогий варіант. Терморегулятор здійснює ці функції:
- якщо основою служить датчик стеження за нагріванням повітря, то прилад: включає, відключає пристрій під час охолодження повітря. Основною перевагою приладу є те, що він дає можливість регулювати, підтримувати потрібну температуру у квартирі. Якщо датчик відстежує рівень нагрівання деталей, то відключення здійснюється після їх нагріву, в такому випадку включається прилад при охолодженні. За температурою повітря у квартирі прилад не дає можливості «спостерігати»
- при відключенні системи здійснюється економія електричної енергії, це дозволяє зменшити витрати на його застосування. Щоб правильно підібрати прилад, рекомендується вибрати прилад з таймером. Це дає можливість вибирати потрібну температуру у квартирі, якщо це потрібно;
- регулятор температури повітря дозволяє стежити за рівнем нагрівання підлоги, не допускає перегріву електричної теплої підлоги. Це дає можливість продовжити термін використання, дозволяє забезпечити безпеку; багатозональні регулятори — дозволяють контролювати функцію статі в різних місцях. Більшість приладів підійдуть для обігріву приміщень. Також є набори статі під плитку з регулятором, набори під різні види покриттів.
Терморегулятор. Принцип дії
Універсальний прилад оснащений датчиком, пристрій монтується між деталями статі, дисплея, на ньому відзначаються значення. Основним робочим елементом служить біметалева пластина, вона здатна відповідати на перепади температур, передає певні команди. Після того, як прилад порівнює значення нагріву, визначеного параметра, він відключає підлогу, якщо параметри нагріву високі, приєднує до мережі, якщо вони нижче. Таким чином функціонує регулятор. Даний процес повторюється постійно, економить електроенергію. Всі регулятори є універсальними.
Типи терморегуляторів
Прилади поділяються на кілька видів, кожен з них має певні плюси, мінуси. Механічні прилади є дешевими, мають невеликим числом функцій. Пристрої функціонують за методом: включення, відключення. Такий прилад є не зручним, може вручну змінювати налаштування, якщо жарко або прохолодно. Перевага такого приладу — це невисока ціна, легкість монтажу, контролю.
Електронний — визначається за часом. Прилад обладнаний дисплеєм: кнопковий, сенсорний. Таймер автоматизує функції, налаштовує потрібні параметри. Підбір регулятора електронного типу варто за вартістю дорожче механічного приладу. Пристрій є економічним, в ньому є функція «день/ніч». У нічний час підбирається температура, знижена до відповідного значення.
Програматори — дорогі регулятори, вони оснащені безліччю функцій. Дані прилади включають настройки Wi-Fi, дозволяють стежити за функцією теплої підлоги далеко, змінювати їх. До іншої категорії можна віднести дво-, багатозональні прилади, вони можуть налаштовуватися на регулювання підлог в різних місцях. Збір відомостей в даних пристроях відбувається по каналу. Ефективним регулятором є прилад, обладнаний 2 елементами: нагрівання підлоги, температури. Прилад має безліч функцій, є надійним, довговічним.
Типи датчиків
Функція регулятора залежить від типу пристрою, з ним він несумісний. Якщо ви хочете купити прилад, вам слід визначитися, яка функція вам потрібно:
- стежити за температурою підлоги;
- регулювати нагрівання повітря.
Перший вид підбирається, якщо у квартирі є інше джерело опалення, якщо вам потрібен — тепла підлога. Даний вид регуляторів обладнаний спеціальним датчиком, робочий елемент їх монтується між деталями, що нагріваються. Контролер під’єднується до кабелю, клем. Якщо монтувати пристрій в підлогу між деталями, що нагріваються, слід розмістити в трубу, щоб забезпечити захист від впливів навколишнього середовища. Якщо підключається регулятор плівкового статі, рекомендується зробити на підлозі штробу, монтувати трубу з контролером.
Перелік приміщень можна переглянути на сторінці Каталог приміщень. Також стежте за процесом будівництва на нашому каналі Youtube та в Instagram. Кожен зможе підібрати для себе корисну інформацію по вибору квартири, ремонту житла та як краще облаштувати свою оселю на сторінці Блог.