Категорії
Блог

Ціни на житло у Полтаві. Які зміни відбулися?

Ціни на житло в Україні зросла у зв’язку з цілим рядом причин. Здорожчання матеріалів, брак спеціалістів та війна в Україні внесли свої корективи в цінову політику житла. Новобудови у Полтаві також здорожчали. Стрімке зростання будівельних матеріалів у ціні. На метал та на дерево ціна виросла у два рази, на газобетон та бетон — майже на 30%. Також, в цьому році зросла ціна на будівельні роботи.

Дані експертів щодо середніх цін на житло в Україні

Порівняно з початком року вартість квадратного метра на вторинному ринку нерухомості зросла на 8%, а на первинному – на 11%. В січні 2022 середня ціна квартири на вторинному ринку України була на рівні 17,6 тис. грн/м², а в липні ця сума становить вже 19,1 тис. грн/м². Середня вартість квадратного метра в новобудові зараз коштує 25,5 тис. грн/м², що на 2,5 тис. грн більше, ніж на початку року, до війни.

Вартість квадратного метра в оселі з дизайнерським ремонтом обійдеться в середньому у 36 370 грн, з бюджетним ремонтом — у 26 690 грн, а в стані під чистову обробку — у 25 840 грн. Найдорожчим варіантом ремонту як для вторинного, так і для первинного ринку буде авторський проєкт — 36 550 грн/кв.м та 53 120 грн/кв.м відповідно.

Що впливає на ціни на житло?

Ціни на квартири в новобудовах в рази вище, ніж на вторинному ринку. Розрахунок ціни на житло – це кропітка робота, в якій важливо врахувати наступні показники:

  • рік побудови – будинки побудовані останні 10 років, дорожчі ніж будинки, які побудували 30-50 років тому;
  • локація та інфраструктура – погодьтеся, що важливим є не лише будинок чи комфортне житло, важливими ще є і район, де збудовано будинок та інфраструктура, яка його оточує. Для родин з дітьми важливо щоб поруч були дитсадок, школа, медичний заклад та магазини (супермаркети та магазини одягу) та парки або зелена зона для прогулянок;
  • поверх та наявність ліфта, на якому знаходиться квартира в Полтаві від забудовника. Новобудови – це високі будинки, і обрати поверх, на якому Вам буде зручно та комфортно не важко, особливо, якщо Ви купуєте квартиру на етапі будівництва і маєте великий вибір. Важливо враховувати, що якщо Ви проживаєте з людьми похилого віку чи маленькими дітьми, то краще купити квартиру на нижньому поверсі;
  • площа і планування – дозволяє обрати квартиру Вашої мрії. Саме площа квартири і її планування мають найбільший вплив на результат вибору покупців. Вартість загальної площі розраховується виходячи з ціни 1 кв. м, ліфт, великий балкон та лоджія також впливають на ціну;
  • наявність ремонту – експерти вважають, що купити квартиру без ремонту вигідно, адже Ви зможете самостійно, чи з допомогою дизайнерів продумати та зробити власний ремонт;
  • тип матеріалу з якого побудований будинок – цегляні будинки дорожчі ніж панельні чи будинки з газоблоків;
  • вигляд з вікна – так це не міф, ціна на квартиру залежить і від цього фактору теж.

Новобудови у Полтаві

ТОВ «БМК «Атлант» – забудовник № 1 в Полтаві, який пропонує купити квартиру за доступною ціною. Перевагою наших новобудов є геолокація будинків, розвинена інфраструктура та наявність паркінгів. Наші будинки побудовані висококваліфікованими спеціалістами з використанням найкращих будматеріалів. Перевагою наших ЖК також є зручне планування – велика простора кухня та роздільний санвузол.

перелік приміщень можна переглянути на сторінці Каталог приміщень. Також стежте за процесом будівництва на нашому каналі Youtube та в Instagram. Кожен зможе підібрати для себе корисну інформацію по вибору квартири, ремонту житла та як краще облаштувати свою оселю на сторінці Блог.