Категорії
Блог

Тренди в новобудовах. Тенденції в будівництві

Які будівельні тренди будуть визначати ринок первинної нерухомості в 2021 році.

Нове десятиліття, яке стартувало в 2021 році, обіцяє бути цікавим – в сфері первинної нерухомості в тому числі. 

Тренди розділені на чотири блоки:

  • тенденції в будівництві та архітектурі;
  • еко-тренди;
  • інфраструктурне напрямок;
  • тренди клієнтоорієнтованості.

У цьому матеріалі мова піде про першому блоці: тенденції в будівництві

Редевелопмент занедбаних промислових зон

Тренд на редевелопмент міських локацій, де раніше розташовувалися промислові будівлі і підприємства, прийшов до нас із Західної Європи. Саме там вперше почали перепрофілювати занедбані склади, фабрики і корабельні доки під сучасні квартали, арт-галереї та бізнес-кластери. Реновація важлива для міського середовища, оскільки покращує архітектурний вигляд району, зменшує маятникову міграцію городян, сприяє розвитку транспортної та комерційної інфраструктури.

Популяризація передмість

Ще кілька років тому ті, хто не міг дозволити собі нерухомість у місті, купували квартири в передмістях. Але в 2019-2020 роках ситуація почала змінюватися – відразу кілька столичних девелоперів оголосили про будівництво за межами міста якісно нових житлових комплексів. Двори з ландшафтним дизайном, власні водойми і закриті пляжі, тенісні корти і спа-центри – все це пропонують інвесторам в якості бонусів до покупки заміської нерухомості. Так забудовники змінюють географію попиту, і все більше інвесторів розглядають передмістя не як компромісний варіант, а гідну альтернативу.

Введення в експлуатацію в строк

Навіть самі менеджери в відділах продажів більшості ЖК визнавали: спочатку заявлені терміни здачі новобудови часто зрушуються, і на них не варто розраховувати.

Відповідність новим будівельним нормам

У квітні 2018 року уряд затвердив нові Державні будівельні норми (ДБН). Новий документ став не просто редакцією старого, а однією з перших спроб Мінрегіону переглянути правила міської забудови і комплексно підійти до формування нової житлової середовища. Зокрема, в документі вводяться правила допустимої висотності будівель в залежності від населеного пункту, співвідношення поверховості будинку та прибудинкової території, заборона паркінгу у дворах невеликих кварталів та інші. Нові норми були добре зустрінуті громадськістю, і це ще одна причина для забудовників відповідати їм.

Оригінальні архітектурні концепти

Будувати однакові блокові будинки в 2020 році вважається поганим тоном навіть в економ-класі. Динамічні фасади, химерні форми будівель, асиметричне скління і вертикальне озеленення – так забудовники намагаються урізноманітнити свої проєкти, зробити їх конкурентними і впізнаваними. У 2020 році як і раніше популярними залишаються скандинавський стиль, конструктивізм і фьюжн. І навіть в тих житлових комплексах, архітектурний концепт яких не може похвалитися оригінальністю, забудовники піклуються про їх зовнішній вигляд, монтуючи на фасадах кондиціонерні кошика і забороняючи хаотично склити балкони.

Дизайнерська обробка місць загального користування

У 2020 році вхідні групи, схожі на лобі дорогих готелів, все впевненіше переходять з бізнес- і преміум-класу в популярний і доступний «комфорт». Забудовники передбачають стійки для консьєржів, облаштовують зони очікування м’якими меблями, оформляють холи дизайнерськими предметами інтер’єру. Така увага до деталей цінують інвестори, які вважають за краще не просто купувати нерухомість, а й пишатися своїм новим будинком.

Ергономічні планування

Великі нефункціональні передпокої, крихітні кухні і прохідні кімнати поступово стають частиною історії. Ергономічність і комфорт – головні орієнтири, якими керуються архітектори при створенні планувань. Так, просторі кухні-вітальні перетворюють однокімнатні квартири в повноцінні «двушки», а спеціальні ніші можна використовувати для облаштування вбиральні. Завдяки таким рішенням будь-яке житло незалежно від кількості квадратних метрів стає максимально функціональним і зручним.