На ринку нерухомості для класифікації новобудов типу житлового будівництва часто використовують терміни «економклас», «комфорт-клас», «еліт-клас» і «бізнес-клас».
Спробуємо розібратись, які критерії кожного класу, адже чітких вимог не існує, а ті рамки, які окреслюються досить розмиті. Часом можна зустріти змішані поняття: «економплюс», «економкомфорт» і т.д. Це стається тому, що вимоги ринку змінюються, покупець стає більш вимогливий і забудовники створюють свої проєкти на межі класів, намагаються додати новий варіант в класифікацію.
Класифікації новобудов. Клас «економ»
Житлові об’єкти класу економ можна впізнати не лише за ціновою політикою, яка вигідно відрізняється від інших класів, але й по інших ознаках. Ці житлові комплекси, як правило,
розташовані у віддалених від центру міста районах. Раніше будинки «економ» розташовувались далеко від великих ТРЦ та бізнес-центрів. Зараз ситуація змінюється, оскільки ТРЦ теж «виходять» на периферію та охоплюють спальні райони. Транспортне сполучення тепер теж не проблема, існує достатня кількість маршрутного транспорту, та й населення вже більшою мірою володіє власними авто.
Будівлі «економ» не являються творами архітектурної майстерності, доволі подібні один на одного. Планування скоріше універсальні, зручні, типові. Матеріали, які використовуються в будівництві – панель, блоки, залізобетон, рідко моноліт. Візитна картка «економу» – малометражні квартири, невеликі кухні, санвузли та балкони. Велика кількість
однокімнатних квартир (в середньому 30 кв. м), двокімнатні та невеликі трикімнатні квартири. Здається такий будинок з чорновим оздобленням квартир. Прибудинкова територія переважно стандартна з невеликою кількістю паркомісць.
Клас «комфорт»
Цей клас відрізняється від попереднього трохи вищою ціною та вдосконаленими типовими плануваннями, з можливостями для перепланування. Часом зустрічаються цікаві архітектурні рішення фасадів. Квартири комфорт-класу в більшості (40-50%) складаються з двокімнатних квартир середнього метражу, студій та однокімнатних квартир (близько 30%).
Кухні в більшості квартир мають площу не менше 8 кв. м. Є суттєві покращення: зони для зберігання візочків та велосипедів, гардеробні й т.д. Чистове оздоблення квартир теж
зустрічається. Часто передбачається охорона на території комплексів, дитячі та спортивні майданчики, паркінг.
Класифікації новобудов. Клас «бізнес»
Новобудови бізнес-класу розташовуються, як правило, в центральних районах міста, поряд зі зручними транспортними розв’язками. Це дизайнерські індивідуальні проєкти, з сучасними плануваннями квартир. З просторими кімнатами, кухнями, гардеробними та ванними кімнатами. Часто квартири передаються власникам з якісно виконаним оздобленням або вже готовим ремонтом. В нових будинках бізнес-класу можуть
зустрічатись як квартири-студії не більше 40 кв. м, так й 4-х, 5-и кімнатні апартаменти площею понад 150 кв. м. Підземні паркінги з розрахунку одного паркомісця на квартиру.
Обгороджена прибудинкова територія, охорона, камери спостереження, консьєрж, садівники, дитячі майданчики.
Класифікації новобудов. Клас «еліт»
Елітні об’єкти розташовуються в екологічно чистих зонах, якомога далі від великих людських та транспортних потоків. Часто це житлові комплекси за межами міста, але не далі 10 км.
Вигляд з вікна являється одним з головних елементів, що утворюють ціну. Для проєктування таких об’єктів запрошуються відомі дизайнери, навіть закордонні архітектурні агентства.
Житлові площі бувають різноманітні, але ніколи не менші 120 кв.м. Квартири тут продаються без оздоблення, тому що покупці часто надають перевагу дизайнерському ремонту за індивідуальним проєктом. Цілодобова охорона, доступ мають лише мешканці.
Кількість місць на паркінгу перевищує кількість квартир. Об’єкти елітного класу рясніють цікавими дизайнерськими рішеннями та опціями: тенісні корти, басейни, озера, супермаркети, приватні школи й т.д.
Покупці переважно обирають житло відштовхуючись від ціни, розташування та інфраструктури, не завжди клас новобудови впливає на комфорт життя та вибір. Яким би не був ваш вибір, не забувайте перевірити репутацію забудовника, кількість та якість збудованих об’єктів, наявність дозвільних документів.
Стежте за нашими проєктами та їх будівництвом на каналах youtube та Instagram.
Переглянути повний каталог приміщень доступний на сторінках Каталогу приміщень. Дізнатись інформацію, що описує не лише документи на квартиру на сторінках пресцентру чи блогу:
- по ремонту та плануванні квартири;
- зміни на ринку будівництва;
- зорієнтуватись по строках будівництва;
- що саме пропонують забудовники нашого міста Полтава;
- про труднощі, з якими стикаються при купівлі квартири;
- переваги та недоліки смарт квартири, апартаментів, квартири з вільним плануванням;
- вибрати як однокімнатну квартиру площею 75,49 кв. м, 54,25 кв. м, 41,8 кв. м, 41,45 кв. м, так і трикімнатну площею 103,45 кв. м.