Категорії
Блог

Ідеї зонування квартир

Зонування квартир – простий спосіб створення унікального інтер’єру. Без капітального ремонту, складних дизайнерських концепцій та великих грошових витрат. Якщо взятися за роботу грамотно, будь-яку житлову площу можна перетворити, зробити її приємнішою для очей і теплішою для душі. Існує кілька ідей поділу квартири на зони, давайте їх розглянемо.

Що таке зонування

Однокімнатна квартира – найдоступніший варіант житла, який продається на ринку нерухомості. Зонування квартир – оптимальний спосіб візуально збільшити розміри житла без прив’язки до кількості квадратних метрів. Але методи зонування популярні й для великих студій. Це рішення завжди захоплює дизайнерів, оскільки демонструє їх можливості, розширює портфоліо. Для власників квартир це простий варіант виправити недоліки житла дешево і сердито.

Потенціал цього методу зосереджений на одному – розділити простір на кілька зон, які відрізняються функціональністю.

Які завдання вирішує зонування

Перші архітектори, які виступали за відкриту планування, спиралися на ідею кухні як центральної зони єдиного простору. Вони хотіли розв’язати важливу задачу того часу: зробити так, щоб життя домогосподарок в їх власному будинку стало комфортнішим, щоб жінки не відчували себе частиною кухонного механізму, замкненого за дверима.

Сьогодні відкрите планування особливо вигідна тим, хто живе один, в парі, а також сім’ям з маленькими дітьми (за малюками простіше доглядати). Все починає йти шкереберть, коли діти дорослішають та починають прагнути до більшої незалежності: відпочивати окремо від інших членів сім’ї, слухати свою музику, дивитися свої фільми.

Концепція зручна, коли кілька людей орендують одну житлову площу: можна підселити ще одну людину і, відмовившись від деякої конфіденційності, заощадити на оренді житла. Разом можна зняти велику студію, облаштувавши її так, щоб комфортно було всім: передбачаються зони для роботи, відпочинку, сну, а також спільного проведення часу.

Зонування кімнат працює і сприяє затишку при виконанні чотирьох правил:

  1. враховані особисті потреби всіх мешканців;
  2. дотримуються стилістичні вимоги організації інтер’єру;
  3. виправлені архітектурні недоліки площі;
  4. враховані технічні можливості квартири, всієї будівлі.

Останнє правило виконується, якщо беруть до уваги тип планування, вік будівлі, архітектурні особливості (арки, ніші, розташування дверей, вікон, стін). Особливості перепланування варто розглянути окремо.

Зонування квартир різних планувань

Український ринок нерухомості складається з первинного (новобудови) і вторинного ринку. На вторинному ринку продають квартири нових планувань, а також старих.

Будинки нового типу та сучасні планування

На тлі старих нові будинки помітно відрізняються. У них житлові кімнати стали більшими, як і коридор, габарити кухні зросли з 7 квадратів до 9. Отримали популярність лоджії – справжня знахідка для господарів і професійного дизайнера, особливо для двокімнатних квартир (одну з кімнат розширюють саме коштом лоджії). При зонуванні однокімнатних, перепланування роблять рідко, виняток становлять студії. Для них прибирають суміжну стіну між кімнатою і коридором. У порівнянні зі старою нерухомістю, ринок новобудов пропонує оригінальні проєкти, серед яких кожен може вибрати житло до душі.

Зонування смарт квартир

Зонування смарт квартир | БМК Атлант

У смарт є кілька переваг – доступна ціна, висока концентрація затишку на 1 квадратному метрі, при грамотному оформленні все знаходиться під рукою. Недолік смартів – вони нагадують літаки економкласу: кухня знаходиться у 2-3 метрах від ліжка, робочого столу, санвузла – особливо не розженешся. Популярне зонування шторами, кольором оздоблення стін, покриттям підлоги, освітленням.

Інтер’єри популярних стилів

Інтер’єр часом говорить про господаря більше, ніж він сам може про себе розповісти. Від безсмаку обстановки не врятують будь-які дизайнерські прийоми, тоді як дотримання важливих стилістичних правил створює основу для затишку.

Оформлення кімнат в різних стилях – не табу, головні небезпеки ховаються в технічних характеристиках простору (габарити, архітектурні особливості). Є вдалі приклади поєднання як схожих, так і контрастних стилів. Але в тому, що стосується зонування (особливо однушок), ми рекомендуємо об’єднати простір рамками однієї стилістики. По-перше, так простіше, по-друге, цілісне оформлення більше відповідає сучасним модним тенденціям – вимозі дотримання простоти й функціональності.

З усіх варіантів інтер’єру ми рекомендуємо звернути увагу на найпопулярніші.

Техно

Зонування квартир техно | БМК Атлант

Характерно використання предметів, виготовлених їх сучасних матеріалів, що мають строгі лінії. Інструменти зонування багатофункціональні (наприклад, LED телевізор, встановлений на перегородці), переважають ідеї з поділом на зони за допомогою меблів. Домінують металеві, скляні меблі, кольори – білий, сірий. Декоративні елементи підкреслюють техно, можуть використовуватися виключно в естетичних цілях, а також виконувати кілька ролей.

Мінімалізм для зонування квартир

Зонування квартир при мінімалізмі | БМК Атлант

Ще один шанувальник функціональності, який нехтує однією лиш естетичною складову предметів інтер’єру (якщо щось в приміщенні знаходиться, то лише тому, що воно необхідне для щоденного користування). Мінімалізм любить простір, створює гармонію практичності, беручи приклад з японського стилю. Улюблений метод зонування – меблі, гра з кольором. 

Хай-тек

Хай-тек у зонуванні | БМК Атлант

Останній з популярних строгих сучасних стилів. До колірної гами відносяться тут з меншою обережністю (яскравий окрас частини предметів – частий гість), зате на всю користуються технічними ноу-хау. Вибір варіантів для поділу на зони величезний: килими, меблі, перегородки, ширми, підлогові полки, стелажі. Оздоблення стін грає роль фону.

Лофт

Зонування лофт квартир | БМК Атлант

Лофт створює відчуття, що у квартирі живе творча особистість, бюджет якої досить обмежений. Строгий порядок оформлення приміщення відсутній, навпаки – у фаворі легка недбалість. Щоб розділити простір на зони, купують дерев’яні відкриті полиці. Грубі металеві теж ефектно виглядають. Лофт підкреслює переваги шкіряних виробів, що часто використовують, розділяючи кімнату на різні зони м’якими меблями. З метою зонування характерно використання нетипових предметів інтер’єру: картин, графіті, статуеток, великих рослин і навіть книг, розміщених на підлозі, полицях.

Традиційні стилі (класичний, романтизм, прованс, модерн)

Зонування квартир традиційного стилю | БМК Атлант

Традиційні стилі виключають контраст: всі предмети інтер’єру виглядають гармонійно, об’єднані загальною колірною гамою. Можливості поділу простору широкі: меблі, текстиль, елементи, стилізовані під ретро. Особливо виділяється роль центрального стельового світильника – зазвичай габаритної люстри.

Як зробити зонування квартири

Створення умовних кордонів вирішує завдання організації окремих зон в невеликій однушці або в просторі студії. Як поставити ці кордони, власник житла вирішує з дизайнером. Спеціаліст враховує особливості об’єкта, побажання й фінансові можливості замовника. Найбільший попит має розбивка кімнат такими способами:

  1. меблями (диван, стіл, шафа, стелаж);
  2. текстилем (штори, фіранки);
  3. світлом (стельові, настінні, підлогові світильники);
  4. кольором (фарбування стін, розклеювання шпалер);
  5. декоративними елементами (картини, вази, статуетки).

Розглянемо детальніше ці та інші варіанти.

Варіанти зонування квартир

Як відбувається зонування кімнати? Помилково вважати, що будь-який варіант дизайну можна реалізувати. Фотографія з інтернету – це красива ідея, реалізувати яку може бути дуже важко або ж зовсім не можливо. Помилково брати за основу чужу ідею. Ваш інтер’єр буде виглядати найкращим чином лише за умови, коли він враховує планування конкретно вашої квартири.

Отже, для правильного зонування квартири, потрібно дотримуватися кількох правил. По-перше, складаючи сценарій майбутніх змін, виходьте з розмірів, форми кімнат, архітектурних особливостей (стіни, «рідні» перегородки, ніші), кількості вікон і дверей. По-друге, складаючи план, переконайтеся, що нові перегородки не заважають вільному пересуванню, особливо в темний час доби. Невеликі об’єкти доречно функціонально розділяти за допомогою колірного (фактурного) оформлення стін: в обмеженому просторі меблі та навіть ширми як варіант перегородки зроблять простір візуально меншим. Плюс пересуватися по такій кімнаті стане складніше. Якщо дуже хочеться, можна встановити скляну перегородку.

Виділяють два варіанти зонування: необоротне й оборотне. Необоротне передбачає всі ті зміни, які вимагають серйозних робіт по переплануванню, наприклад, будівництво або знесення стін. Перш ніж зважитися на такі зміни, потрібно серйозно зважити всі «за» й «проти» – дороги назад вже не буде. У нашій статті ми розглянемо оборотне перепланування, використовуючи методи, з якими можна легко змінити інтер’єр.

Перегородки

Перегородки відрізняються своєю універсальністю. Вони можуть бути суцільними (від підлоги до стелі) або мати верхній край, з нішами для прикрас або рівною поверхнею (часто використовуються для оформлення зони домашнього кінотеатру – на них монтують екран), комбіновані. Іншими словами, перегородка в зонуванні – це light-версія звичайної стіни. Найбільш популярні дерев’яні, скляні перегородки, а також з гіпсокартону.

Дерев’яні, бамбукові

Дерев’яні меблі роблять обстановку теплішою, додають природності, привертають увагу, стають відмітною рисою інтер’єру. З дерев’яними перегородками так само. Вони можуть мати грубий зовнішній вигляд, натуральний колір, а можуть покриватися лаком, фарбою, візерунками. Оригінально виглядають перегородки з бамбука.

Скляні, акрилові

Зонування квартир скляними та акриловими перегородками | БМК Атлант

Скляні перегородки – міцні конструкції, можна сміливо їх використовувати без страху розбити. Це за умови, якщо зроблені якісно. Тому економити на них – погана ідея.

Матеріал виготовлення якісних конструкцій – спеціально загартоване скло високої міцності. Поверхню (прозора чи матова) вибирають, в залежності від місця розміщення, завдань. Шикарно виглядають ексклюзивні перегородки з вітражного скла.

Легші акрилові перегородки встановлюють частіше. Це стійкий до механічних пошкоджень, екологічний матеріал. Є як прозорі, так і тоновані варіанти.

З гіпсокартону

Зонування квартир перегородками з гіпсокартону | БМК Атлант

Гіпсокартон популярний для міжкімнатних перегородок – з його допомогою створюються гладкі поверхні. Монтаж перегородок з гіпсокартону простий (це не цегляну стіну класти), конструкція займає мало місця. Картину, поличку або телевізор до них не прикріпити, але декоративні врізні полички зробити можна.

Шафи, стелажі

Зонування квартир шафами та стелажами | БМК Атлант

Вибір між шафою та стелажем стає актуальним лише для великих приміщень і студій. Маленьким площами шафа протипоказана – занадто громіздко виглядає. Тоді як відкритий стелаж, навпаки – розв’язує проблему дефіциту вільного місця. На полицях можна зберігати речі, розміщувати прикраси, декоративні рослини, розподіляючи стелаж між суміжними функціональними зонами.

Текстиль

Мабуть, найлегший спосіб зонування квартир. За виконанням навряд чи – над установкою карниза необхідно буде трошки попотіти, але по зовнішньому ефекту – точно! Штори додають приміщенню благородства, фіранки – практичності.

Це найбільш універсальний варіант поділу простору на зони: закрити штори, якщо яскраве сонце заважає відпочивати вдень, а вуличний ліхтар – вночі, а також для створення більш інтимної атмосфери; розсунути – щоб збільшити площу квартири на час вечірки.

Штори

Недорогий спосіб розділити кімнату. Штори легко підібрати під будь-який інтер’єр, вибір тканини, дизайну, кольорів, розмірів величезний! Всі труднощі установки пов’язані лише з монтажем карниза, що важко назвати великою проблемою. До того ж такий монтаж майстрами робиться досить швидко.

Декоративні фіранки для зонування квартир

Як і штори, фіранки в зонуванні – паличка-виручалочка для тих, хто не збирається проводити у квартирі масштабні ремонтні роботи. Необхідність в додаткових конструкціях відсутня. За вартістю фіранки зазвичай дешевші за штори, якщо тільки не вибирати ексклюзивні декоративні вироби.

Ширма

Ширма – атрибут, який приховує за собою таємницю. Вона портативна, легка і з цієї причини використовується в будь-якому місці кімнати з тим, щоб щось сховати, тимчасово захистити від сторонніх поглядів. Часто встановлюється на підвіконня.

Сам по собі такий елемент зонування може бути цінний як дизайнерська прикраса інтер’єру.

Зонування квартир розсувними дверима

Варіант простий у використанні та зручний тим, що безшумний. Для невеликих і просторих приміщень розсувні двері – хороший, ефектний спосіб зонування. Так само як і зі шторами, з їх допомогою легко підлаштуватися під погоду за вікном і час дня – сонячно або похмуро, день чи ніч двері допоможуть усамітнитися, відпочити, створити гарний настрій.

М’які меблі для зонування квартир

М'які меблі для зонування квартир | БМК Атлант

При відкритому плануванні розділити простір на кілька окремих зон легше за допомогою меблів. До того ж так відпадає необхідність встановлювати стіну, користуватися важкими шафами, проводити додаткові монтажні роботи. Вибір м’яких меблів величезний – одних диванів і крісел досить для оформлення інтер’єру 2-в-1.

Стежте за нашими проєктами та їх будівництвом на каналах youtube та Instagram від найкращого забудовника міста Полтава.

Переглянути повний каталог приміщень доступний на сторінках Каталогу приміщень. При купівлі квартиру варто звернути увагу ряд факторів та чинників, а якщо це квартира у Полтаві. Дізнатись про акції та наші новинки можна на сторінці. Отримати вичерпну інформацію, що описує не лише документи на квартиру на сторінках пресцентру чи блогу: